Márton: "Ha tudnám, miért kezdtünk így, megmondanám"; az Újpestnél azt hitték, megvan a meccs - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a keddi NB I-es bajnokikat Kisvárdán, illetve Székesfehérváron. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2020. december 15., kedd 23:10
Szerző: Dudás Gábor 2020. december 15., kedd 23:10

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Kisvárda – Újpest 1-1 (Jelena 91., ill. Szakály P. 85.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Kisvárda: Dombó – Melnyik, Ene, Rubus, Hej – Tsoukalas (Jelena, 90.), Lucas – Navratil (Zlicic, 57.), Bumba (Kovácsréti, 72.), Camaj (Sassá, 57.) – Horváth Z. (Viana, 72.)

Újpest: Banai – Pauljevic, Kastrati, Koutroumpis, Antonov (Szakály, 69.) – M. Cerqueira, Onovo, Csongvai – Simon K. (Beridze, 58.), Tallo, Perosevic (Bacsa, 69.)

Supka Attila (Kisvárda): - Látszódott azért, hogy pár napja is bajnoki mérkőzést játszottunk és kevesebbet tudtunk pihenni, illetve, hogy a koronavírus miatt többen is hiányoztak és kevesebbet tudtak jópáran edzeni. De ez nem magyarázkodás. Függetlenül ettől nyernünk kellett volna, megvoltak a helyzeteink. Az Újpest egy jól eltalált lövésből vezetést, de a csapat tartását mutatja, hogy a kihagyott 11-es után is meglett a pont, így is cseréltünk, hogy legyen minél több támadónk a hajrára. De azért próbáltuk pihentetni is néhány játékosunkat.

Ez egy olyan meccs volt, hogy végül megfelelő számunkra a döntetlen a kései egyenlítésünk miatt.

Predrag Rogan (Újpest): - Nem örülök a döntetlennek, mi az Újpest vagyunk, győzni jöttünk ide. Amellett, hogy tiszteljük a Kisvárdát és tudjuk, hogy jó csapata van. A mi helyzetünkben fontos lett volna a három pont megszerzése, de egy lett belőle. Ez nekünk nem elég, de ilyen a futball, fel kell most már készülnünk a két hátralévő meccsünkre.

Elég sok tapasztalt játékosunk a pályán volt, 1-0 után azt kértük tőlük, hogy lőjenek még egy gólt, de aztán hibáztunk a pálya közepén, ebből lett a végül kihagyott hazai 11-es. Utána elhittük, hogy már megvan a meccs, de jött egy nem túl nehéz hosszú labda, amiből megszerezte az egyenlítő gólt a Kisvárda.

MOL Fehérvár – Puskás Akadémia 1-1 (Funsho 59., ill. Knezevic 19.)

Piros lap: Mance (PAFC, 80.)

A meccs minden fontos mozzanata percről percre itt!

Fehérvár: Rockov – Rus (Bolla, 54.), Musliu (Fiola, 71.), Stopira – Funsho, Houri, Alef, Nyári (Géresi, 54.), Hangya – Petrjak, Zivzivadze (Nikolics, 67.)

PAFC: Tóth B. – Szolnoki, Meissner, Spandler, Nagy Zs. – Slagveer, Plsek, Knezevic (van Nieff, 64.), Kiss T. (Deutsch, 86.) – Baluta (Joao Nunes, 81.), Mance

Márton Gábor (MOL Fehérvár): - Az összképet tekintve az eredmény reális, bár mindkét csapatnak voltak helyzetei ahhoz, hogy a maga irányába döntse el a mérkőzést. Egyik csapat sem volt azonban annyival meggyőzőbb a másiknál, hogy győzelmet érdemeljen.

Ha tudnám, miért kezdtünk így, megmondanám...próbálok rotálni, ahol tudok, de a játékosok sem gépek. A második félidőre aztán átestünk a holtponton, de ha fizikálisan lettünk volna fáradtak, akkor viszont talán a szünet után sem tudtunk volna így menni.

Az első félidőt nem tudom hová tenni, lassan játszottunk, az nem volt jó. Ennek a "szerkezetváltás" dolognak van azért egy kis "misztikuma"...próbáltunk frissebb játékosokat behozni, igazából soha nem a szerkezeten múlik a csapat támadójátéka, hanem a felfogáson. Most is elkezdtünk többet vállalni a második játékrészben, gyorsabban játszottunk, és voltak lehetőségeink. Nekünk minden elveszített két pont fáj, sok pontot hullajtunk el.

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Köszönöm a csapat példás hozzáállását! Jobban megérdemeltük volna a győzelmet, mint az ellenfelünk. Számomra az első félidő vége volt a döntő, amikor a házigazda kapusa három ziccert is megfogott. 2-0-ról nem tudott volna visszajönni a Vidi. A második félidőben átállt a Vidi négy védőre, ezt nehezen tudtuk felvenni az első tíz percben, ekkor kaptuk az egyenlítő gólt is. De büszke vagyok a csapatra a küzdéséért, emberhátrányban is mentünk előre és ha kis szerencsénk is van Kiss Tomi helyzeténél, akár nyerhettünk is volna. Megérdemeltük volna a három pontot is.

Nem voltam elégedett a meccs játékvezetésével, főleg a párharcok lefújásával, kicsit többet is voltam ideges, mint kellett volna. De ez reakció volt a döntésekre, amelyek alapján úgy éreztem, a csapatom hátrányban van.

Úgy éreztem, jobbak voltunk egy olyan erős csapatnál, mint a Vidi, ma repült a csapatom. De ez még mindig nem az ideális, a legjobb, amit elvárok a csapattól, ennél még jobbak is tudunk lenni.

Az NB I állása:

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)