Felkészülés: Ikszelt a Fradi, kettőt vágott a Honvéd a BL-csapatnak – eredmények, videó

A spanyolországi edzőtáborozást két vereséggel kezdő Ferencváros ezúttal gól nélküli döntetlent játszott a német másodosztályú Arminia Bielefeld ellen La Nuciában. A Budapest Honvéd kétgólos győzelmet aratott a BL-selejtezős Partizani Tirana ellen
Csakfoci Admin 2020. január 15., szerda 17:09
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 15., szerda 17:09

Nem a legjobb előjelekkel várta a mérkőzést a Ferencváros, amely első két felkészülési találkozóján vereséget szenvedett a spanyolországi edzőtáborozása alatt. A bajnoki címvédő Fradi ezúttal a német másodosztály éllovasával, az Arminia Bielefelddel csapott össze La Nuciában.

A meccs első komolyabb helyzetére 7. percet kellett várni, Botka beadása után Heister 15 méteres fejesét fogta a németek kapusa. Egy perccel később a bielefeldiek tűzijátékot rendeztek a Fradi kapuja előtt. Előbb a feröeri Edmundsson lövésébe sikerült belelépni, a kipattanót Weihrauch lőtte kapura 20 méterről, de Gróf védte, a kipattanónál ismét Gróf hárított, aki ezúttal Edmundsson próbálkozását fogta. A félidő felénél Gróf pillanatai következtek: előbb Soukou elől remek ütemben rúgta el a labát, valamint Yabo lövése sem fogott ki a Fradi hálóőrén.

Fordulás után az 57. percben az új igazolás, Lodico bal oldali beadása után Szignyevics fejelt nem sokkal mellé. Hét perc múlva sorcserére szánta el magát Szergej Rebrov vezetőedző, többek között beállt az új szerzemény, Szánthó Regő is. A 69. percben Isael 23 méteres lövése ment kevéssel a bal kapufa mellett. A hajrához közeledve a németek próbálkoztak Clauss révén, ám 14 méteres kapáslövése fölé szállt. A 84. percben Voglsammer 25 méterről elvégzett szabadrúgása keltett némi riadalmat, a lövése a sorfalról pattant le, ami egyben a meccs utolsó, komolyabban feljegyezhető momentuma volt.

A Ferencváros legközelebb csütörtökön a Köln U21-es csapatával játszik.

Összefoglaló

Ferencváros - Arminia Bielefeld 0-0

Ferencváros I. félidő: Gróf (Dibusz, 46.) – Botka, Blazic, Civic, Heister – Csonka, Vécsei – Zubkov, Lodico, Tokmac – Szignyevics

Ferencváros a 64. perctől: Dibusz - Lovrencsics, Otigba, Leandro, Civic (Csontos, 72.) - Haratin - Isael, Bőle, Skvarka, Szánthó - Ramadan

A Budapest Honvéd a török első ligás Gaziantep FK után a BL-selejtező első körében résztvevő albán Partizani Tirana ellen lépett pályára. A kispestiek a 30. percben szerezték meg a vezetést: Lanzafame végezhetett el szabadrúgást középről, 21 méterről és a jobb felső sarokba tekerte a labdát (0-1) - olvasható a honvedfc.hu közvetítésében.

Az 52. percben Giuseppe Sannino cserékkel frissített csapatán. Berla, King, Kamber és Lovric jön le, helyettük Megyeri, Kukoc, Niba, illetve Kálnoki-Kis állt be. A 62. percben kétgólosra nőtt a Honvéd előnye: Kukoc ívelt középre a labdát, amit Cipf átvett, majd tizennégy méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-2). A hajrában a kispestiek lehetőségeket dolgoztak ki, ám több találat nem született, így maradt a 2-0-s Honvéd győzelem.

A kispestiek a folytatásban január 17-én, pénteken a Hajduk Splittel csapnak össze a törökországi edzőtáborban.

Felkészülési mérkőzés, Antalya

Partizani Tirana - Honvéd 0-2 (Lanzafame 36., Cipf 62.)

Partizani Tirana: Hoxha (Malaj, 73.) – Bitri, Belica (Bilali, 67.), Idrizaj, Telushi (Brown, 74.), Trashi (Moses, 74.), Romero (Melo, 52.), Broja, Cinari (Kote, 74.), Solomon (Kodra, 74.), Bardhi (Llanaj, 74.)

Honvéd: Berla (Megyeri, 52.) – King (Kukoc, 52.), Batik, Kamber (Niba, 52.), Lovric (Kálnoki-Kis, 52.), Uzoma – Banó-Szabó (Irimiás, 78.), Kesztyűs (Török, 82.), Aliji – Lanzafame (László, 66.), Moutari (Cipf, 57.)

Edzőmeccsek: Így zárták a felkészülést az NB I-es csapatok – az összes téli találkozó egy helyen
Rengeteg edzőmérkőzést játszanak az OTP Bank Liga csapatai a téli holtszezonban is. A könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkeztünk a felkészülési találkozókról. A következő napok programja mellett az összecsapásokat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!