Fradi: "Kicsit túlzó a 4-0", Oenning: "A játékosok a határaikat feszegették" - így látták az edzők

Így értékelték az OTP Bank Liga edzői a vasárnapi, délutáni-kora esti mérkőzéseket. Nyilatkozatok a Groupama Arénától Debrecenig.
Dudás Gábor 2018. május 27., vasárnap 21:09
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 27., vasárnap 21:09

Ferencváros - DVTK 4-0

Máté Csaba (a Ferencváros másodedzője): - Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen korán megszereztük a vezetést egy szép támadás végén. Kezünkben volt a meccs, és meg is szereztük a második gólunkat, ami a találkozó alaphangját is megadta. A Diósgyőrnek rizikót kellett vállalnia, azonban nem tudtak ránk nyomást gyakorolni. Csak a hibáinkból voltak veszélyesek, egy-két felelőtlen passz után vezettek néhány kontratámadást, de ezek nem jelentettek komolyabb veszélyt.

Érezhető volt a csapaton a feszültség, ami az elmúlt hetekben felhalmozódott. A végén megrázta magát a csapat és pár játékos is, és ezzel kialakult a 4-0-s végeredmény, ami a játék képe alapján kicsit túlzó.

Fernando (DVTK): - Nehéz mérkőzés volt, hiszen több összetevőből adódott ez a mai vereség. A teljesítmény, amit ma mutattunk, arra nem lehetünk büszkék, hiszen nem erre számítottunk és nem erre készültünk egész héten.

Vasas - Haladás 1-0

Michael Oenning (Vasas):

Egy dolgot lehetett tenni, megnyerni ezt a mérkőzést, szerencsére sikerült. A játékosok a határaikat feszegették.

Mindent megtettek, hogy a három pontot itthon tartsuk. Sokat mentünk előre, aminek meglett az eredménye. Minden nyitott, a saját kezünkben van a sorsunk. Jó úton vagyunk afelé, hogy bennmaradjunk. James összefejelt egy Haladás játékossal, de nem tűnik súlyosnak a sérülése, remélhetőleg tudunk rá számítani. Két éve hasonló helyzetben voltunk, reméljük, a vége is ugyanaz lesz. Látni lehetett a heti edzésmunkában, hogy Pavlov nagyon odateszi magát. Képes helyzetbe kerülni, most megjutalmazta magát ezzel a góllal.

Michal Hipp (Haladás): - A párharc és a küzdelem dominált ezen a mérkőzésen. Csalódottak vagyunk, mert a végén gólt kaptunk, de a hazai csapat aktívabb volt, többet tett meg a sikerért, de nehéz ezt feldolgozni. Egyre idegesebbek vagyunk, amikor meg kell tennünk az utolsó lépést. Egygólos meccs volt, sajnos a hazaiak lőtték. Negyedik meccsünk, amikor kényszerből kellett lecserélni két játékosunkat. Meg vagyok győződve, hogy az utolsó meccsen kiharcoljuk a bennmaradást. Nem mondanám, hogy döntetlenre játszottunk. Az egy pont sem jelentett volna biztosan bennmaradást.

TABELLA: Az NB I állása itt!

Mezőkövesd - Újpest 0-1

Nebojsa Vignjevic (Újpest):  - A szerda esti kupagyőzelmünket követően nagyon nehéz volt számunkra ez a mérkőzés. A játékosok mind érzelmileg, mind fizikailag kimerültek voltak a 120 perces csata és tizenegyespárbaj után. Egy bátor és fejben erős újpesti csapatot láthattunk ma, amely mindent megtett a sikerért. Az időjárási viszonyok egyik együttesnek sem kedveztek, rendkívül megnehezítették a mai találkozót. A gólhoz ugyan egy kis szerencse is kellett, de végig hajtottunk, mentünk ezen a találkozón, nem is tudom honnan merítettek erőt a fiúk, nagyon büszke vagyok a játékosaimra. (ujpestfc.hu)

Paks - Balmazújváros 0-1

Csertői Aurél (Paks): - Megelégedettek a játékosok, talán magasabb célokat nem tudunk elérni. Pedig néha megmutattuk, hogy tudnánk, de ilyen hozzáállással nem lehet.

A jövőben csak olyan futballistákkal szabad együtt dolgozni, akik mentálisan alkalmasak a célokra. Szégyellem magam én is, hogy hetek óta ilyen teljesítményt nyújtunk. Nagyon sok játékosnak el kell innen mennie, ha én maradok az edző. Lehet rosszul focizni, de ilyen mentalitással nem.

Talán a kispad előtt többet mozogtam, mint egy-két játékos a pályán. A véleményem nem a mai eredménytől függ, hetek óta elégedetlen vagyok, ha most 0-0 maradt volna a vége, akkor sem mondtam volna mást.

Horváth Ferenc (Balmazújváros): - Nem volt egy jó meccs, nagy volt a tét a mi részünkről. Nagy meleg volt, nem értem, ha mindenhol van világítás, akkor ilyenkor miért nem lehet villanyfényben játszani, este. Éreztem, hogy egygólos meccs lesz. Utolsó meccs élet-halál lesz, de ezzel sok csapat így van. Annyiban jó, hogy a saját kezünkben van a sorsunk, de talán az egyik legnehezebb helyzetben még így is mi vagyunk a sorsolás alapján. Ha lenne három kívánságom, biztosan azt kérném, hogy most fújják le a bajnokságot. Ezek a fiúk megérdemlik, hogy bent maradjanak.

DVSC - Puskás Akadémia 1-1

Herczeg András (DVSC):  - Jól kezdtük ma a meccset, mégis mi kaptunk gólt, nem tudtuk uralni a játékot. A második félidőben már jó felfogásban játszott a csapat, sikerült kiegyenlítenünk, voltak kapura lövéseink, ezeket nem sikerült gólra váltani. Gratulálok a játékosoknak.

A kezdőcsapatban nyolc saját nevelésű játékosunk kapott helyet, a második félidőben Bereczki volt a kilencedik.

Több helyzetünk volt a mérkőzésen, Hegedűs többször bravúrral védett. Szerettünk volna győzni, mindkét csapat győzelemre játszott, ebből pedig jó mérkőzés kerekedett. (haon.hu)

Pintér Attila (Puskás Akadémia): - Nagyon jó mérkőzést láthatott a közönség. Mindkét csapat a győzelemre játszott. Az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, ha 3-4 gólt lövünk, azt is megérdemeltük volna. A második félidőben kiegyenlített a Debrecen, majd emberhátrányba kerültünk. Át kellett szervezni a csapatot, játékrendszert váltottunk, és ebben a helyzetben is volt három lehetőségünk, igaz, a Debrecennek is. Elégedett vagyok az együttesem játékával, hozzáállásával. Gratulálok csapatomnak, a Debrecennek sok sikert kívánok. (haon.hu)