Az év legnézettebb TV-műsora a magyar válogatott meccse - íme a Storck-korszak nézettségi adatai

A portugálok elleni meccs 93. percét majdnem 3 millióan követték, a belgák elleni mérkőzés azt is verte.
Mokány Lajos 2016. december 10., szombat 8:33
Szerző: Mokány Lajos 2016. december 10., szombat 8:33

Kiemelkedő esztendőt zárt a magyar labdarúgó válogatott a televíziós képernyők előtt is. Az idei Eb hozta az utóbbi 10 év legnézettebb sporteseményét, nem meglepő, hogy a mieink egyik mérkőzése döntött rekordot.

A csakfoci.hu a nézettségi adatokat figyelembe véve összeállította az elmúlt bő egy év legnézettebb válogatott mérkőzéseit. A lista első négy helyén a papírformának megfelelően négy Eb-meccs áll, az érdeklődés a mieink mérkőzéseinél folyamatosan emelkedett a torna előrehaladtával.

Néhány fontos megjegyzés a mérésekről:
- A meccsekről számos nézettségi adat lelhető fel, de a különböző mérési módszerek miatt azok nehezen összevethetőek.
- Éppen ezért a lista a Nielsen adatai alapján készült. A fenti számok a teljes műsor - felvezetésekkel, értékelésekkel - tartós nézettségét tükrözik, a csupán a 90 percre vonatkozó adatok ennél magasabbak, de a lista sorrendjét ezek nem befolyásolják.
- A futballközvetítések velejárói - főleg az Eb alatt -, hogy sok százezren vendégségben, nagy társaságban, kocsmákban, sportbárokban, kivetítők előtt követik a meccseket, a Nielsen mérése őket nem számolja.

A meccsek és közvetítések iránt érdeklődők száma értelemszerűen magasabb volt a fenti adatoknál - ezt támasztják alá az MTVA által közzétett adatok is. Tájékoztatásuk szerint 2016-ban az alábbi három találkozónak volt a legnagyobb a nézettsége, a lenti adatok azt tükrözik, hogy méréseik szerint hányan kapcsoltak oda a televíziós közvetítésre hosszabb-rövidebb időszakra.

1. Magyarország–Belgium 2 796 244 fő
2. Magyarország–Portugália: 2 318.043 fő
3. Izland–Magyarország: 1 976 045 fő

Ezek az adatok több éves viszonylatban is kiemelkedőek, beleértve a kereskedelmi televíziók show-műsorait is. A magyar-belga meccset az éppen tévét néző felnőttek 61,5 százaléka követte, a 18–49 év közöttieknél az arány még magasabb volt (65,7%), holott az RTL Klub vagy a TV2 32-35%-os közönségaránya is már kiemelkedőnek számított az elmúlt években.

Az előzetes jóslások szerint a Magyarország-Belgium mérkőzés az egész 2016-os év legnézettebb TV-műsorának bizonyul majd. Értelemszerűen ez a meccs "kategóriájában", azaz a sportközvetítéseknél is első helyre kerül majd, az MTVA tájékoztatása szerint a nyolcaddöntő az utóbbi 10 év legnézettebb sporteseménye is egyben.

Az Eb-meccseinknek voltak olyan időszakai, amikor még nagyobb volt az érdeklődés: a belgák elleni mérkőzésen az első félidő 29. percében 3 089 000 néző követte a történéseket, ami brutális adat. Nem sokkal maradt el a 3 milliós számtól a Portugália elleni mérkőzés sem, a hosszabbítás pillanatait a 93. percben 2 977 816 követte, míg az izlandiak elleni 90 percnek volt olyan időszaka, amikor 2 937 152 fő figyelte az eseményeket.