Szoboszlai góllal és gólpasszal búcsúzott, Sallai duplázott, Kádár kupagyőztes lett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. december 21., hétfő 11:38
Szerző: Csakfoci Admin 2020. december 21., hétfő 11:38

NÉMETORSZÁG

A német élvonal hétközi fordulójában az RB Leipzig 1-0-ra nyert a Hoffenheim vendégeként, a lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként végigjátszotta a mérkőzést. Szombaton viszont nagy meglepetésre nem bírtak a Kölnnel otthon, a találkozó 0-0-lal ért véget.

Az elmúlt időszakban vádlisérülés miatt egy meccset kihagyó Sallai Roland kezdőként kapott lehetőséget a Schalke elleni bajnokin szerda este. Gól nélküli első félidőt követően a 23 éves magyar válogatott támadó előbb az 50. percben előbb egy beadás után kiválóan csúsztatott a vendégek kapujába, majd a 68. percben a higgadtan emelt a kapujából kifutó Fahrman kapujába. Egy perccel később edzője lecserélte.

A találkozó másnapján két fontos és elismert szakportálnál is bekerült a Bundesliga-forduló álomcsapatába.

Szombaton ismét győzelemnek örülhetett Sallai, hiszen kiütéses, 4-1-es győzelmet arattak a Hertha BSC ellen. A magyar válogatott támadót a 60. percben lecserélték. A berlinieknél Dárdai Márton nem volt a keretben.

Szalai Ádám térdsérüléséből felépüléve csütörtökön ismét edzésbe állhatott, erről a Mainz vezetőedzője sajtótájékoztatón számolt be.

Novothny Soma (Bochum) előbb a Hannover elleni bajnokin (0-2) a szünetben állt be, majd a Heidenheim ellen 3-0-ra megnyert mérkőzésen a kispadról figyelte az eseményeket.

ANGLIA

Az angol másodosztály 19. fordulójában a Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám kezdőként 59. percet játszott a Millwall ellen 2-0-ra elveszített bajnokin. Hétvégén viszont kezdőként végig a pályán volt, csapata azonban 1-0-s vereséget szenvedett a Preston North End ellen.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott hátvédje, Bese Barnabás mindkétszer a kispadról figyelte végig a KV Mechelen elleni (1-2) és a Mouscron elleni (2-2) bajnokit.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) csereként a 78. percben lépett pályára a Heerenven ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

TÖRÖKORSZÁG

A Kasimpasa 5-0-s győzelmet aratott a negyedvonalban szereplő Muglaspor ellen a Török Kupa ötödik fordulójában. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin nem kapott lehetőséget a kupameccsen, a Viditől kölcsönben szereplő Armin Hodzic duplázni tudott. A Kasimpasa a győzelmével bejutott a legjobb tizenhat közé, a következő fordulót januárban rendezik meg.

A hétvégi, Yeni Malatyaspor ellen 2-0-ra elveszített bajnokin kezdőként, 83. percet volt a pályán.

A Göztepe magyar kapusa, Megyeri Balázs végigvédte a Bursaspor elleni kupameccset, csapata búcsúzott a sorozattól. A Hatayspor ellen szintén vesztes mérkőzésen már a kispadról követte az eseményeket.

AUSZTRIA

A karácsony után Lipcsébe igazoló Szoboszlai Dominik előbb betalált a Rapid Wien ellen 6-2-re megnyert hétközi kupameccsen, majd a Wolfsberger ellen a kezdőcsapatban búcsúzhatott el Salzburgtól, a Red Bull azonban meglepetésre nem tudott győzelemmel, sőt, pontszerzéssel sem elköszönni a 20 éves magyar válogatott középpályástól.

A Wolfsberger a második félidő elején nagyjából egy perc alatt kétgólos előnybe került, a címvédő azonban innen még fel tudott állni. A 64. percben Berosha szépített, majd öt perccel később Szoboszlai remek megindulása végén szépen talált Daka elé, aki a kapuba küldte az egyenlítő találatot.

Erre azonban még volt válasza a vendégcsapatnak, amely végül elvitte a három pontot Salzburgból.

Szántó Tamás (Rapid Wien) nem volt nevezve az Admira elleni bajnokira (1-0).

Majnovics Martin (St. Pölten) nem volt keretben a Sturm Graz ellen 3-0-ra elveszített bajnokin.

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) végigjátszotta a St. Gallen ellen gól nélküli döntetlennel végződő találkozót, majd hétvégén a Young Boys ellen (2-2) szintén végig a pályán volt, a 36. percben sárga lapot kapott.

SZERBIA

A belgrádi FK Partizan magyar válogatott támadója, Holender Filip kezdőként a 69. percet kapott a Mladost ellen 4-0-ra megnyert meccsen a szerb élvonal 19. fordulójában.

GÖRÖGORSZÁG

A görög élvonal 13. fordulójában az AEL Larissza magyar kapusa, Nagy Gergely a kispadról figyelte az eseményeket az Olympiakosz elleni bajnokin (1-5).

CIPRUS

A ciprusi élvonal 14. fordulójában az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje, Lang Ádám végigjátszotta a Pafos ellen 2-1-re megnyert bajnokit. Hétvégén szintén végig a pálán volt a Karmiotissa ellen 5-1-re megnyert találkozón.

Az Apollon Limasszol magyar válogatott hátvédje, Szalai Attila kezdőként végigjátszotta az Ermisz ellen 4-0-ra megnyert bajnokit. Szalai a beszámolók szerint remek teljesítményt nyújtott, a 31. percben az alapvonalról visszatett labdát Gianniotas váltott gólra, amivel csapata megszerezte a vezetést.

LENGYELORSZÁG

A lengyel élvonal 12. fordulójában az újonc Podbeskidzie magyarja, Kocsis Gergő kezdőként 69 perc játéklehetőséget kapott a a Wisla Plock ellen (1-4). Honfitársai közül a Slask Wroclawban Tamás Márk végig a pályán a Warta Poznan ellen 2-1-re megnyert bajnokin, Vida Kristopher (Piast Gliwice) a cserepadról figyelte végig a Rakow elleni (0-0) mérkőzést.

SZLOVÁKIA

Kétgólos győzelemmel zárta az őszi idényt a DAC a Fortuna liga 18. fordulójában, miután a csallóköziek 2-0-ra nyertek a Szenice elleni bajnokin. Kalmár Zsolt végigjátszotta, Schäfer András koronavírus-fertőzés miatt kihagyta a mérkőzést.

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid végigjátszotta a Zilina ellen 3-2-re megnyert találkozót.

HORVÁTORSZÁG

A Gyurcsó Ádám fémjelezte Hajduk Split hazai pályán szenvedett 4-2-es vereséget a Goricától A magyar válogatott szélsőt végigjátszotta a mérkőzést.

Az NK Osijek középpályása, Kleinheisler László kezdőként 72 percig volt a pályán a Sibenik ellen 1-0-ra megnyert bajnkin a horvát élvonal 16. fordulójában.

OLASZORSZÁG

A 18 éves Balogh Botond (Parma) előbb a cserepadról figyelte a végig az eseményeket a Cagliari ellen 0-0-ra végződő bajnokit, majd a Juventus ellen (0-4) szintén nem kapott lehetőséget edzőjétől.

Horváth Krisztofer (Torino) az AS Roma (1-3) és a Bologna ellen (1-1) sem volt a meccskeretben.

PORTUGÁLIA

Csoboth Kevin (Benfica B) kezdőként 86 percet kapott edzőjétől, csapata 1-1-es döntetlent játszott a Vizela ellen a portugál másodosztály 12. fordulójában.

Bobál Gergely (CD Nacional) nem volt a keretben a Porto ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

USA

Az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) győztese, a Columbus Crew hivatalos oldalán jelentette be, hogy nem számít jövőre magyar válogatott csatárára, Németh Krisztiánra. A története második bajnoki címét múlt héten begyűjtő klub honlapján közölte a 2021-es csapatával kapcsolatos döntéseit, és jelezte, hogy kik azok a mostani együttesből, akiktől elbúcsúzik. Ezek közé a futballisták közé tartozik a magyar támadó is. (MTI nyomán)

URUGUAY

A Libertadores-Kupa negyedöntőjének visszavágóján a hazai pályán játszó Club Nacional 6-2-re kikapott a River Plate-tól. A hazaiaknál Paulo Vinícius a 68. percben lépett pályára, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, amely összesítésben 8-2-re kikapott és búcsúzott a kupasorozat idei kiírásától.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Sajtóhírek szerint Koman Vladimir (al-Hatta) sorsa kérdésessé vált az al-Hatta együttesében, így nem elképzelhetetlen, hogy a magyar válogatott támadó távozik a csapattól a téli átigazolási időszakban. Csapata legutóbbi, al-Dafra ellen 1-0-ra elveszített bajnokiján nem lépett pályára az emírségekbeli bajnokság 10. fordulójában.

KÍNA

Szombaton reggel magyar idő szerint reggel 8-kor a Kádár Tamást is foglalkoztató kínai Shandong Luneng a Jiangsu Sunin ellen játszott FA-Kupa-döntőt. Bár a magyar válogatott védő a kispadról figyelte az eseményeket, mégis csapata nélküle is 2-0-ra nyert és elhódította a kupát.