Már a Juventusnál a Barca és a City játékosa is, az MU egy fél csapatot eladhat nagy kiszemeltjéért - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
Dudás Gábor 2020. június 28., vasárnap 21:55
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 28., vasárnap 21:55

KORONAVÍRUS

Körkép: Legendás játékos és edző hunyt el – minden hír a járványról itt!

ANGLIA

Liverpool: Hajlandóak lennének kiemelt összeget fizetni a Napoli szenegáli középső védőjéért, Kalidou Koulibaly-ért, akinek akár 100 millió euró is lehet az ára (Tuttomercatoweb)

Manchester City: Tiszteletadással fogadja a már bajnok Liverpoolt csütörtökön a Manchester City az angol labdarúgó Premier League 32. fordulójában. Josep Guardiola vezetőedző közölte, játékosai sorfalat állnak majd a bevonuló vendégek előtt az Etihad Stadionban. "Természetesen tisztelgünk előttük, amikor meglátogatnak bennünket, mert megérdemlik" – jelentette ki az előző két kiírásban győztes City spanyol trénere. A Mersey-parti klub 30 év szünet után hódította el újra a trófeát, függetlenül a hátralévő mérkőzéseinek az eredményeitől. Ez a Liverpool történetének a 19. bajnoki címe, viszont 1990 óta az első. A Premier League 1992 óta íródó történetében tehát ezelőtt még egyszer sem tudott diadalmaskodni az együttes. (MTI)

Manchester United: Közel kerültek az Aston Villa csapatkapitányának és középpályásának, Jack Grealish-nek a megszerzéséhez (Express) Hajlandóak lennének több játékosukat, Alexis Sanchezt, Jesse Lingardot, Phil Jonest, Chris Smallingot és Andreas Pereirát is feláldozni azért, hogy meg tudják szerezni Jadon Sanchót a Borussia Dortmundtól (Mirror)

Chelsea: 45 millió fontot is kifizethetnek a hagyományosan nagy rivális West Ham United 21 éves angol válogatott védőjéért, illetve védekező középpályásáért, Declan Rice-ért (Star)

Arsenal: Az Ágyúsok által kiszemelt Danilo Pereirát kész eladni a Porto, de legalább 40 milló eurót szeretne kapni az Eb-győztes portugál válogatott középpályásáért, illetve csapatkapitányáért (Record)

FA-kupa: Vasárnap este kisorsolták az elődöntők párosításait. Az Arsenal a Necastle-t 2-0-ra legyőző Manchester City-vel, míg a Manchester United a Leicester City-t felülmúló Chelsea-vel találkozik majd a Wembley-ben július 18-án és 19-én.

FA-kupa: A videóbíró is az Arsenallal volt – elődöntőben az Ágyúsok

Premier League: A Southampton vendégként 3-1-re legyőzte a Watfordot az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A kiesése elkerüléséért küzdő hazai csapatnak még kaput eltaláló lövése sem volt, az egyetlen gólját a vendégek védője, Jan Bednarek szerezte, amikor egy beadásnál menteni akart és a saját kapujába emelte a labdát. A Southamptonban Danny Ings kétszer is pontosan lőtt távolról. A hazaiak vasárnapi keretéből elővigyázatosságból kimaradt Andre Gray, Nathaniel Chalobah és Domingos Quina, mert nem tartották be az egészségügyi biztonsági előírásokat. A klub csupán a kizárásukat közölte, de a brit média annyit hozzátett, hogy Gray a héten mintegy húsz fő részvételével születésnapi bulit tartott otthonában és ott Quináról is készült fotó. (MTI)

SPANYOLORSZÁG

Barcelona: Új, 2022-ig szóló szerződést kötöttek amerikai U20-as válogatott tehetségükkel, Konrad de la Fuentével. Új kivásárlási ára 50 milió euró lett a 18 éves csatárnak, de ha beverekszi magát az első csapatba, ez az összeg 100 millióra kúszhat majd fel.

Atlético Madrid: Felvették a kapcsolatot a Napolival a lengyel támadó, Arkadiusz Milik ügyében. A 26 éves csatárért 40 millió eurót is elkérhet az olasz klub (Calcio Mercato)

La Liga: A Villarreal az első félidőben szerzett két szép góllal nyert otthon a Valencia ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Levante magabiztos játékkal 4-2-re verte a vendég Real Betist (a Levante második gólját Enis Bardhi lőtte, aki 2014 és 2017 között futballozott Újpesten), míg az Eibar 2-1-re nyert a Granada vendégeként.

OLASZORSZÁG

Juventus: A Barcelona brazil középpályása, Arthur szombaton éjjel Olaszországba utazott, hogy átessen a szokásos orvosi vizsgálatokon. Ugyanígy a bosnyák Miralem Pjanic is megjelent a Barcánál, hogy aztán véglegesíthessék a felek a csereüzletet.

Sajtóhírek szerint a Manchester City 19 éves portugál szélsője, Felix Correia is Torinóba költözik, méghozzá a Juve U23-as csapatában szereplő spanyol csatárért, Pablo Morenóért cserébe. Állítólag már Correia is van/volt az olasz csapatnál (Gianluca Di Marzio)

Internazionale: Az Interó megfelelő ajánlat esetén hajlandó eladni szlovák válogatott védőjét, Milan Skriniart, akit többek között a Manchester Cityvel is hírbe hoztak már (Calciomercato)

AS Roma: Edin Dzeko fieztéscsökkentésbe is hajlandó belemenni, csak Romában maradhasson. A keret jelenlegi legmagasabb bérével rendelkező bosnyák csatárt álíltólag épp kiemelt fizetése miatt adná el a koronavírus-járvány miatt ingatag anyagi helyzetben lévő klub (Calciomercato)

Serie A: Az AS Roma 2-0-ra kikapott az AC Milan otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiak hétszer, a vendégek viszont csak két alkalommal találták el ellenfelük kapuját. A 76. percben Ante Rebic – aki a Milan legutóbbi 17 góljából nyolcat magára vállalt – szerzett vezetést a Milannak, majd a 89. percben Hakan Calhanoglu állította be a végeredményt büntetőből. (MTI) Mindeközben a Napoli hazai pályán 3-1-re megverte a SPAL-t, míg az Atalanta 3-2-re győzött az Udinese vendégeként.

NÉMETORSZÁG

Borussia Dortmund: Hans-Joachim Watzke klubvezető nem számít arra, hogy Jadon Sancho távozik a nyáron, mert szerinte nincs jelenleg olyan klub, amelyen képes lenne kifizeti az érte kért pénzt. Azt pedig ismét kiemelte Watzke, hogy leárazva a koronavírus-járvány miatti nehéz helyzetben sem fogják eladni az angol támadót (sport1.de)

Bayer Leverkusen: Peter Bosz vezetőedző szerint német válogatott középpályásuk, Kai Havertz annak ellenére sem tervezi igazán nyári klubváltását, hogy igazi toplklubokkal, például a Bayernnel, a Real Madriddal, a Juventusszal, a Manchester Uniteddel és a Chelsea-vel is hírbe hozták (Goal)

Hertha: A hat év után távozó 34 éves elefántcsontparti támadó, Salomon Kalou a legendás brazil klubnál, a Botafogónál folytathatja pályafutását (Goal)

VfB Stuttgart: A VfB Stuttgart hazai pályán 3-1-re kikapott a Darmstadt csapatától a német labdarúgó-bajnokság másodosztályának utolsó fordulójában, vasárnap, ennek ellenére egy év után visszajutott az élvonalba. A listavezető Arminia Bielefeld feljutása múlt hét kedd óta biztos volt, de a Bundesliga 2 utolsó játéknapján még három csapat versengett a másik feljutó helyért, valamint az osztályozót érő harmadik pozícióért. Vasárnap mindhárom együttes kikapott, a Stuttgarthoz hasonlóan a Hamburger SV is hazai pályán veszített (Sandhausen, 1-5), a Heidenheim pedig a bajnok Bielefeld vendégeként maradt pont nélkül (0-3).

Ez a rendhagyó eredménysor a Stuttgartnak kedvezett, amely második lett, ezzel egy év szünet után visszakerült az első osztályba. A csapat a Bundesliga 1963-as megalapítása óta a negyedik idényét töltötte a második vonalban. Az osztályozón a Werder Bremen ellenfele a Heidenheim lesz, a Hamburg viszont a következő idényben is a másodosztályban szerepel.

A Stuttgart mérkőzése után a csapat 34 éves csatára, Mario Gomez bejelentette visszavonulását. "A szezon elején biztos voltam benne, hogy feljutunk, ezért úgy döntöttem, ez lesz az utolsó idényem Stuttgartban, és valószínűleg labdarúgóként is" – fogalmazott Gomez. Az apai ágon spanyol származású Gomez először 2001 és 2009 között volt a klub játékosa, majd 2018-ban visszatért, összesen 110 gólt szerzett stuttgarti színekben. A 78-szoros német válogatott támadójátékos 2007 és 2018 között 31-szer volt eredményes a nemzeti együttesben, amellyel 2008-ban Európa-bajnoki ezüst-, 2010-ben pedig világbajnoki bronzérmes volt. (MTI)