FA-kupa: A videóbíró is az Arsenallal volt - elődöntőben az Ágyúsok

Az angol labdarúgó FA-kupa vasárnap délutáni negyeddöntőjében az Arsenal 2-1-re legyőzte a Sheffield United csapatát idegenben, így a legjobb négy közé jutott.
Dudás Gábor 2020. június 28., vasárnap 16:39
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 28., vasárnap 16:39

Dani Ceballos a 91. percben szerezte az Ágyúsok győztes gólját, de addig is történt "egy s más" a pályán. A Sheffield United például két, utólag meg nem adott gólt is szerzett, de kis híján a kapuba talált a hazaiak kapusa(!), Dea Henderson is - végül kollégája, az argentin Emiliano Martíneznek védett nagyot a léc alá tartó kísérletnél az 56. percben.

Az Arsenal egy vitatott körülmények között megszületett és Pepé által értékesített 11-esével szerzett vezetést a 25. percben, a United azonban a 87. percben, egy komikus jelenet végén, McGoldrick találatával egyenlíteni tudott. Hogy aztán Ceballos mindent eldöntsön a ráadásban.

A londoniak a Manchester United után másodikként jutottak az FA-kupa elődöntőjébe. Leicester City-Chelsea és Newcastle United-Manchester City párharc dönt majd a másik két csapat kilétéről.

FA-kupa, negyeddöntő:

Sheffield United - Arsenal 1-2 (McGoldrick 87., ill. Pepé 23. - 11-esből, Ceballos 91.)