Topligák: Otthon égett a Juventus, szenvedve nyert a Bayern, a Liverpool gálázott - eredmények, videók

Az Atalanta 32 év után, 1-0-ra nyert a Juventus vendégeként az olasz bajnokság 14. fordulójában, a németeknél a Bayern München nehezen, de 1-0-ra legyőzte a tabella utolsó előtti helyén álló Bielefeldet, míg a Liverpool ismét 4-0-ra diadalmaskodott.
Csakfoci Admin 2021. november 27., szombat 20:54
Szerző: Csakfoci Admin 2021. november 27., szombat 20:54

Serie A, 14. forduló

Juventus-Atalanta 0-1 (Zapata 28.)

A mérkőzést eldöntő találatot Duván Zapata szerezte a 28. percben, aki már-már mumus a torinóiaknak: 2017 óta ő szerezte a legtöbb gólt (11 meccs, 8 gól) a rekordbajnok ellen.

Az Atalanta 1989. október 8. után győzött ismét a Juventus otthonában, akkor szintén 1-0-ra kerekedett torinói riválisa fölé, Claudio Caniggia góljával.

Empoli-Fiorentina 2-1 (Bandinelli 87., Pinamonti 89., ill. Vlahovic 57.)

Az Empoli otthon úgy nyert 2-1-re a Fiorentina ellen, hogy a 87. percig hátrányban volt, és góljait két perc alatt szerezte.

Sampdoria-Verona 3-1 (Candreva 51., Ekdal 77., Murru 90., ill. Tameze 37.)

Házigazdaként fordított a Sampdoria is, amely a második félidőben három gólt lőtt a szünetben még minimális előnyben lévő Hellas Veronának.

Bundesliga, 13. forduló

Bayern München-Bielefeld 1-0 (Sané 71.)

A címvédő és listavezető Bayern München nehezen, de 1-0-ra legyőzte a tabella utolsó előtti helyén álló Bielefeldet a német bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján.

A sorozatban tizedik bajnoki címére hajtó müncheniek 102 bajnoki gólnál járnak a naptári évben, amivel megdöntötték az 1. FC Köln 1977-es Bundesliga-rekordját.

Premier League, 13. forduló

Crystal Palace-Aston Villa 1-2 (Guéhi 95., ill. Targett 15., McGinn 86.)

Mivel a Crystal Palace 2-1-re kikapott otthon az Aston Villától - amely Steven Gerrard vezetőedző irányításával második mérkőzésén is diadalmaskodott -, már csak a Liverpool veretlen hazai pályán a Premier League-ben.

Liverpool-Southampton 4-0 (Jota 2., 32., Thiago A. 37., Van Dijk 52.)

A Liverpool rendkívül könnyedén, 4-0-ra nyert a vendég Southampton ellen az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján.

Norwich-Wolverhampton 0-0

Brighton-Leeds 0-0

A Brighton vendéglátóként gól nélküli döntetlent játszott a Leeds Uniteddel, a Brighton már nyolc meccse nyeretlen a Premier League-ben.

Arsenal-Newcastle 2-0 (Saka 56., Martinelli 66.)

Az Arsenal otthon magabiztos, 2-0-s sikert aratott a sereghajtó Newcastle United fölött. Érdekesség, hogy a londoni együttes története során még egyszer sem szenvedett hazai pályán vereséget az aktuális utolsótól a Premier League-ben. Az Ágyúsok legutóbbi kilenc bajnokijukból csak egyet vesztettek el, múlt szombaton a Liverpool otthonában kaptak ki 4-0-ra. (MTI)

La Liga, 15. forduló

Alavés-Celta Vigo 1-2 (Joselu 21., ill. Mina 11., Aspas 70.)

Valencia-Rayo Vallecano 1-1 (Soler 19. - büntetőből, ill. Palazon 64.)

Mallorca-Getafe 0-0

Villarreal-Barcelona 1-3 (Chukwueze 76., ill. de Jong 48., Depay 88., Couthino 94. - büntetőből)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)