Magyar gól és gólpasszok Ausztriában, Nagy Dominik első találata Görögországban – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. március 2., hétfő 11:53
Szerző: Csakfoci Admin 2020. március 2., hétfő 11:53

Németország

A Freiburg magyar támadója, Sallai Roland kezdőként 70 percet játszott a Dortmund ellen 1-0-ra elveszített mérkőzésen.

A Mainzban Szalai Ádám a ligautolsó Paderborn ellen aratott fontos 2-0-s győzelmet. A magyar válogatott csatárt a 84. percben lecserélte edzője, és a mostani sikerrel feljöttek a 15. helyre a tabellán.

Szalai Ádám kiállt a szurkolóknál közellenségnek számító klubtulaj mellett: "Ezt csinálja valaki utána!"
Dietmar Hopp a németországi szurkolói közösség egyik legnagyobb ellenségévé vált, de a Hoffenheim-tulajdonos mellett most kiállt egykori játékosa, a magyar válogatott Szalai Ádám.

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Bayer Leverkusen ellen a német élvonal 24. fordulójában.

Anglia

Nagy Ádámmal soraiban játszott 1-1-es döntetlent a Bristol City a Millwall otthonában. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót.

A Hull City hórihorgas támadója, Balogh Norbert csereként, a 63. percben állt be a Leeds United elleni (0-4) bajnokin. A magyar csatár öt perccel rögtön helyzetbe került: egy indítás után lefordult a védőjéről majd életerős lövése a kapufán csattant.

Belgium

Zsinórban negyedik bajnokiját is megnyerte Bernd Storck által irányított Cercle Brugge. A belga csapatban Eppel Márton a 84. percig pályán volt a Gent elleni összecsapáson (1-0), helyette a korábban Újpesten is megfordult Kylian Hazard állt be.

A másodosztályú Lommel 17 éves, a Genktől kölcsönkapott magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András ezúttal nem volt ott a keretben a Roeselare elleni bajnokin (0-0).

Franciaország

A Le Havre magyar válogatott hátvédje, Bese Barnabás kezdőként végigjátszotta és gólpasszt adott az idegenben 3-0-ra megnyert Chateauroux elleni bajnokin, csapata pedig véget vetett az ötmeccses nyeretlenségi sorozatának francia másodosztályban. A normandiaknál Bese Barnabás végigjátszotta a Chateauroux elleni találkozót. Csapata a 3. percben vezetést szerzett Kadewere révén, majd tíz perccel később a magyar válogatott védő földre lefejelt labdáját Thiare szelídítette meg és a rövidbe lőtt.

A 25 éves bekk aktívan játszott, helyzeteket dolgozott ki, igazi vezér volt a pályán, és több kulcspassza is volt a kilencven perc során.

A második félidőben még egy gól született, miután a hosszabbításban Dina büntetőből vette be az ellenfél kapuját, kialakítva ezzel a 3-0-s végeredményt, és a Le Havre megszakította az ötmeccses nyeretlenségi sorozatát a Ligue 2-ben.

Bese gólpassza:

Lengyelország

A Zaglebie Lubin magyar középpályása, Tajti Mátyás csereként, a 93. percben lépett pályára Slask Wroclaw ellen 3-1-re megnyert bajnokin. A vendégeknél a télen a Diósgyőrtől szerződtetett Tamás Márk a kispadról figyelte az eseményeket.

A héten a dunaszerdahelyi DAC-tól a Piast Gliwicéhez szerződő Vida Kristopher nem volt a meccskeretben a Rakow elleni (2-0) bajnokin a lengyel élvonal 24. fordulójában.

Svájc

A svájci futball-liga (SFL) minden hétvégi mérkőzést elhalasztott, miután a kormány – a koronavírus terjedését megakadályozandó – megtiltott minden olyan tömegrendezvényt az országban, amely ezernél több érdeklődőt vonz, így tehát elmarad a Kecskés Ákost és Filip Holendert foglalkoztató Lugano bajnokija is.

A SFL azt is közölte: megfontolja annak a lehetőségét, hogy a jövőbeli meccseket zárt kapuk mögött bonyolítsák le, ezzel segítve elő a szezon befejezését. A svájci élvonalban 11 116 az átlag nézőszám a mostani szezonban. Az alpesi országban eddig 15 koronavírus-esetet regisztráltak és több mint százan vannak karanténban. (MTI)

Skócia

Bogdán Ádám zsinórban tizennegyedszer is a kispadról nézte végig csapata, a skót Hibernian mérkőzését. A magyar válogatott kapus ezúttal az Inverness elleni elleni Skót kupa-negyeddöntőn nem kapott lehetőséget edzőjétől.

Ausztria

Pénteken az Európa Liga nyolcaddöntőbe jutásért játszó RB Salzburg magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik kezdőként 86 percig pályán volt az Eintracht Frankfurt ellen, és gólpasszal járult hozzá csapata 2-2-es döntetlenjéhez.

Az osztrák másodosztályú Liefering magyar támadója, Bukta Csaba góllal és gólpasszal vette ki a részét csapata győzelméből a feljutásra pályázó Klagenfurt ellen.

A hazai együttesnél a 62. percben, 1-0-nál cserélték be a magyar támadót, Bukta Csabát, aki új lendületet adott csapatának és további két találatban vállalt főszerepet. A 18 éves játékos szerezte a Liefering második gólját, miután remek labdát kapott társától és hat méterről nem hibázott az üres kapura, majd a 79. percben nagyszerű mozdulatokkal becsapta védőjét a jobb oldalon és a középre adása után már 3-0-ra vezetett a hazai csapat, a vendégeknek csap egy szépítő találatra futotta.

A Liefering így zsinórban negyedik meccsén maradt veretlen, a 3-1-es győzelmével pedig feljött a tabella hatodik helyére.

Bukta gólja és gólpassza:

Szlovákia

A szlovák első osztály 21. játéknapján a DAC 2-2-es döntetlent játszott a Zilina vendégeként. A dunaszerdahelyieknél az új igazolása, Németh Krisztián a kispadról figyelte az eseményeket, Kalmár Zsolt végigjátszotta az összecsapást, Vida Máté kezdőként 56 percig volt pályán. Schäfer András eltiltás miatt nem játszhatott.

A Slovan Bratislava magyar középpályása, Holman Dávid ezúttal a télen a Puskás Akadémiától igazolt Ezekiel Henty cseréjeként lépett pályára a 72. percben a Nitra ellen 1-0-ra megnyert mérkőzésen.

Ciprus

A ciprusi élvonal 22. fordulójában Szalai Attila nélkül aratott idegenben 3-1-es győzelmet az Apollon Limasszol a Nea Szalamisz ellen.

Görögország

Megszerezte első gólját a görög első osztályban a Panathinaikosz magyar válogatottja, Nagy Dominik. A 24 éves középpályás a Volosz elleni bajnokin volt eredményes, melyet csapata 4-1-re nyert meg a 26. fordulóban.

"Elmaradt" a magyaros összecsapás, hiszen Megyeri Balázs az Atromitosz, Korhut Mihály pedig az Arisz keretéből maradt ki. A mérkőzést az Atromitosz nyerte meg 2-1-re.

Az AEL Larissza magyar kapusa, Nagy Gergely ezúttal is a kispadról figyelte az eseményeket az Aszterasz Tripolisz elleni (3-0) bajnokin.

Horvátország

Kleinheisler László kezdőként végigjátszotta a 0-0-ra végződő Dinamo Zagreb elleni rangadót a horvát élvonal 24. játéknapján.

Ukrajna

Hosszú hetek bizonytalansága után végre eldőlt, hol folytatja pályafutását a válogatott védő, Kádár Tamás. A magyar hátvéd csütörtökön késő este hivatalosan is aláírt a kínai élvonalbeli Shandong Luneng együtteséhez, amelyhez négy évre kötelezte el magát, és a 4-es számú mezt viseli majd.

Az ukrán footboom értesülései szerint a kínaiak 3 millió euróért szerződtették Kádárt.

A Shandong Luneng keretét a Transfermarkt közel 35 millió euróra becsüli, a keretéhez tartozik többek között a Manchester United korábbi középpályása, Marouane Fellaini, valamint a 20-szoros olasz válogatott támadó, Graziano Pellé is, de a legértékesebb játékos a 11 millió euróra taksált brazil szélső, Roger Guedes.

A koronavírus-veszély miatt a kínai élvonalbeli bajnokságot határozatlan időre felfüggesztették, ám sajtóhírek szerint a védő új klubja, április 4-én az ötödik fordulóban a Shanghai Shenhuát fogadja.

Interjú: “Kértem Rossit, tekintsen el a szerepeltetésemtől” – Kádár szerint csak le akarták járatni
Kádár Tamás immáron a kínai Shandong Luneng játékosaként a csakfoci.hu-nak őszintén beszélt távozása körülményeiről, a korábbi edzőjével való összetűzéséről és a hajdani száműzetéséről. Az utóbbi időben a kritikák kereszttüzébe került magyar válogatott védő elárulta azt is, miért nem játszott az azeriek elleni Eb-selejtezőn, valamint az egyik internetes oldal által generált hír miatt édesanyja védelmére kelt. Interjú.

Egyesült Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs a harmadik gólt készítette elő csapata, az Al Ain csütörtöki bajnokiján, amelyet 3-0-ra nyertek meg a Hatta otthonában. A magyar szélső a 88. percben csapott le szemfülesen egy eladott labdára, majd önzetlenül szolgálta ki Maroofot, aki beállította a végeredményt. Az Al Ain egy meccsel többet játszva alig két ponttal követi a táblázaton az éllovas Shabab Al Ahlit.

Dzsudzsák Balázs zsinórban a második meccsén jegyzett gólpasszt – igaz, a 81. percben neki is volt egy eladott labdája, amiből majdnem gólt szereztek a hazaiak.