EL: A 96. percben bukta el a győzelmet a Fradi az Espanyol ellen, az utolsó meccs dönt a továbbjutásról – videó

A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlent ért el az Espanyol ellen az Európa Liga csoportkörének 5. fordulójában. A spanyolok továbbjutottak a H-jelű kvartettből, a Fradinak két hét múlva nyerni kell Razgradban a továbbjutáshoz.
Csakfoci Admin 2019. november 28., csütörtök 20:55
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 28., csütörtök 20:55

A már továbbjutott és egy némiképpen tartalékos tizeneggyel felálló Espanyollal ellentétben a Ferencvárosnak a versenyben maradás volt a tét a csütörtöki mérkőzést megelőzően.

Az egy hónappal ezelőtt a csoport első meccsén elért bravúros 1-1-es döntetlen után a Groupama Arénában 19 111 néző előtt lejátszott "visszavágót" is hatalmas érdeklődés előzte meg. A helyszíni szurkolást vezénylő Green Monsters most is látványos koreográfiával készült – ezúttal a Budapest IX feliratot feszítették ki a B-középben.

A Fradi-tábor koreográfiája

Tiago Martins sípszava után magához ragadta a kezdeményezést a Ferencváros. 6 percet kellett várni az első komolyabb lehetőségre, amikor Varga kínálta meg egy lövéssel az Espanyol rutinos kapusát, Diego Lópezt, aki hárított a magyar válogatott támadó 23 méterről eleresztett löketét. Három perccel később a Fradi-szurkolók egyszerre reklamáltak büntetőt, hiszen Blazic indítását követően Boli tűnt el két védő gyűrűjében a tizenhatoson belül. A portugál játékvezető sípja néma maradt.

A kezdeti Fradi-nyomás a 23. percben góllá érett: Isael 22 méterről elvégzett szabadrúgása még a jobb kapufán csattant, a kipattanóra Sigér érkezett a legjobbkor és könyörtelenül, teli rüszttel a bal alsóba vágta a labdát. A vezető gól dalra fakasztotta a ferencvárosi drukkereket, hangzott is a "Mi vagyunk a legnagyobbak!" a B-középből, az ellentáborból pedig a harsány füttyszó. Öt perc múlva már az Espanyol-szurkolók örülhettek: Pipa centerezése találta meg Melendót, a lövése a jobb alsóban kötött ki.

A Ferencváros megnyomta a második játékrész elejét. Az 59. percben ismét minden figyelem a portugál bíróra szegeződött: Varga ívelését még kifejelték a védők, a labda nem került messzire, amire Sigér csapott le, középen Isael gyanús körülmények között került a földre. A hazaiak legnagyobb bánatára a játékvezető nem ítélt büntetőt. A nyílt sisakos, jó iramú meccsen a lendületesen játszó Ferencváros többször is megszerezhette volna a vezetést. Előbb Bolit szerelte Marmol, majd ismét az elefántcsontparti csatár elől kellett tisztázni Calerónak.

Skvarka gólját ünneplik a társak

A hajrához közeledve Dibusz pillanatai következtek, többször megmentette csapatát a góltól. A 74. percben egy szélvész gyors kontratámadás után Melendo adott középre Campuzanónak, aki nyolc méterről lőtt, ám a Fradi hálóőre hatalmas bravúrral védett. Nem sokkal később Blazic vágta ki a kipattanót, ami alig ment el a bal alsó mellett. Egy perc múlva ismét Dibusz hárított Calero fejese után. A 76. percben egy félívelés után Bolit rántották le a tizenhatoson belül, a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Isael állt, a brazil támadó középpályás tizenegyesét kivédte a kapus.

A találkozó végén a Ferencváros huszáros hajrába kezdett, a zöld-fehérek a 90. percben másodszor is büntetőt kaptak, miután Isael tört be a tizenhatoson belülre és a védők csak szabálytalanul tudták szerelni. A tizenegyest a csereként beálló Skvarka a bal alsóba lőtte. A hosszabbítás nagy izgalmakat hozott, hiszen Civicet második sárga lapja miatt kiállították, a 96. percben Darder egy bal oldali beadás után egyenlített, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt.

Mivel a csoport másik meccsén a CSZKA Moszkva 1-1-es döntetlent játszott a Ludogoreccel, így a Ferencvárosnak megmaradt az esélye a továbbjutásra: idegenben kell legyőzni a bolgárokat két hét múlva.

Összefoglaló

Ferencváros - Espanyol 2-2 (Sigér 23., Skvarka 91. - 11-esből, ill. Melendo 31., Darder 96.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Civic - Sigér (Skvarka 86.), Haratin - Isael, Tokmac, Varga (Zubkov 61.) - Boli (Szignyevics 83.)

Espanyol: D. Lopez - L. Lopez, Calero, Vila - Pipa, Lozano, Iturraspe, Granero (Ezzarfani 69.), Corchia - Melendo (Calleri 81.), Campuzano (Darder 88.)

Piros lap: Civic (92., Ferencváros)

Európa Liga: Ferencváros - Espanyol - közvetítés
A Ferencváros számára a versenyben maradás a tét a már továbbjutott Espanyol elleni hazai mérkőzésen, az Európa Liga csoportkörének 5. fordulójában. Kövesd a meccs minden pillanatát a csakfoci.hu-val!
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)