Holender Filip csapata, a szerb Partizan Beograd hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Schäfer Andrással felálló Dunaszerdahely együttesét csütörtökön, a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában, a párharc első mérkőzésén. Előbbi a 74. percben csereként lépett pályára, utóbbi pedig végigjátszotta a mérkőzést.

A Hajduk Splitben Lovrencsics Gergő ugyancsak végig a pályán volt a kazah FC Tobol ellen 2-0-ra megnyert összecsapáson, ráadásul csapata második találatánál ő adta a gólpasszt.

A háromgólos vereséget szenvedő Puskás Akadémia lehetséges ellenfeleinek első összecsapásán a belga Gent fölényes, 4-0-s győzelmet aratott otthon a norvég Valerenga felett, míg a svájci Basel és az albán Partizani – amelynek győztese az Újpesttel kerülhet össze – első találkozóját előbbi 3-0-ra nyerte otthon.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 2. forduló, első mérkőzések

A magyar vonatkozású találkozók

Hajduk Split (horvát)-FC Tobol (kazah) 2-0 (1-0)
Partizan Beograd (szerb)-FC DAC 1904 (szlovák) 1-0 (1-0)
Pogon Szczecin (lengyel)-NK Osijek (horvát) 0-0
Spartak Trnava (szlovák)-Sepsi OSK  0-0

A többi mérkőzés

FC Arda Kardzhali (bolgár) – Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0-2 (0-0)
HB Torshavn (feröer-szigeteki)-FK Buducnost Podgorica (montenegrói) 4-0 (1-0)
KF Skupi (északmacedón)-Santa Clara (portugál) 0-3 (0-1)
FC Basel (svájci)-FK Partizani Tirana (albán) 3-0 (1-0)
FCSB (román)-Sahtyor Karagandi (kazah) 1-0 (1-0)
KAA Gent (belga)-Valerenga IF (norvég) 4-0 (2-0)
Larne FC (északír)-Aarhus GF (dán) 2-1 (2-0)
FK Sutjeska Niksic (montenegrói) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 0-0
FK Velez Mostar (bosnyák)-AEK Athén (görög) 2-1 (1-1)
Aberdeen FC (skót)-BK Häcken (svéd) 5-1 (2-0)
Hibernian FC (skót)-FC Santa Coloma (andorrai) 3-0 (1-0)
Linfield FC (északír)-Borac Banja Luka (bosnyák) 4-0 (2-0)
FC Drita (koszovói)-Feyenoord (holland) 0-0
Dundalk FC (ír)-FCI Levadia Tallinn (észt) 2-2 (2-2)
FH Hafnarfjördur (izlandi)-Rosenborg BK (norvég) 0-2 (0-0)
Valur (izlandi)-FK Bodö/Glimt (norvég) 0-3 (0-1)
FK Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)-CS Fola Esch (luxemburgi) 1-2

korábban:
ÚJPEST FC-FC Vaduz (liechtensteini) 21.00
FK Rigas FS (lett)-PUSKÁS AKADÉMIA FC 3-0 (3-0)
FC Köbenhavn (dán)-FK Tarpeda Zsodzina (fehérorosz) 4-1 (1-0)
AEL Limasszol (ciprusi)-KF Vllaznia Shkodër (albán) 1-0 (1-0)
Apollon Limasszol (ciprusi)-MSK Zilina (szlovák) 1-3 (1-2)
CSZKA Szófia (bolgár)-FK Liepaja/Mogo (lett) 0-0
FC Dinamo Batumi (georgiai)-BATE Bariszav (fehérorosz) 0-1 (0-0)
Gzira United FC (máltai)-HNK Rijeka (horvát) 0-2 (0-0)
KF Laci (albán)-CS Universitatea Craiova (román) 1-0 (1-0)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)-1. FC Slovácko (cseh) 1-0 (0-0)
Petrocub Hincesti (moldovai)-Sivasspor (török) 0-1 (0-1)
Victoria Plzen (cseh)-Dinamo Breszt (fehérorosz) 2-1 (2-0)
Riga FC (lett)-KF Shkendija (északmacedón) 2-0 (1-0)
FK Suduva (litván)-Raków Częstochowa (lengyel) 0-0
KF Teuta Durrës (albán)-Inter Escaldes (andorrai) 0-2 (0-1)
IF Elfsborg (svéd)-FC Milsami Orhei (moldovai) 4-0 (3-0)
FK Panevezys (litván)-FK Vojvodina (szerb) 0-1 (0-0)
Austria Wien (osztrák)-Breidablik (izlandi) 1-1 (1-0)
Kuopio PS (finn)-Vorszkla Poltava (ukrán) 2-2 (1-1)
Molde FK (norvég)-Servette FC (svájci) 3-0 (2-0)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Birkirkara FC (máltai) 1-0 (0-0)
Qarabag FK (azeri)-Ironi Ashdod (izraeli) 0-0
PFC Szocsi (orosz)-Keshla FK (azeri) 3-0 (1-0)
Dinamo Tbiliszi (georgiai)-Makkabi Haifa (izraeli) 1-2 (0-1)
F91 Dudelange (luxemburgi)-Bohemians FC (ír) 0-1 (0-1)
Hammarby IF (svéd)-NK Maribor (szlovén) 3-1 (0-0)
Ararat Jereván (örmény)-Slask Wroclaw (lengyel) 2-4 (0-1)
FC Asztana (kazah)-Arisz Szaloniki (görög) 2-0 (1-0)

szerdán játszották:
FK Cukaricki (szerb)-Sumqayit FK (azeri) 0-0

kedden játszották:
S.S. Folgore Falciano Calcio (San Marinó-i)-Hibernians FC (máltai) 1-3 (1-2)
NK Domzale (szlovén)-FC Honka (finn) 1-1 (0-0)
FC Prishtina (koszovói)-Connah’s Quay Nomads (walesi) 4-1 (1-0)
Zalgiris Kaunas (litván)-The New Saints (walesi) 0-5 (0-4)

(MTI)

EKL: Az Újpest most legyőzte a Vaduzt, de simább is lehetett volna