Bombameglepetés a BL-ben: A Juventus után a Manchester Cityt is búcsúztatta a Lyon - videók

Sterling egygólos hátrányban százszázalékos ziccert rontott a hajrában, ez pedig egy perccel később megbosszulta magát. A Bayern München ellenfele a Lyon lesz az elődöntőben.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 15., szombat 22:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 15., szombat 22:53

A Bajnokok Ligája megnyerésére előzetesen a legfőbb esélyesek között emlegetett Manchester City vezetőedzője és játékosai a szombati negyeddöntő előtt hangsúlyozták, hogy komoly ellenfélként tekintenek a Olympique Lyonra, amely a nyolcaddöntőben a Cristiano Ronaldo fémjelezte Juventust búcsúztatta.

A franciáknak pedig "evés közben jött meg az étvágyuk", az esélytelenek nyugalmát kihasználva úgy indultak neki a negyeddöntőnek, hogy újabb bravúrt akarnak kiharcolni, ezt pedig tettekkel is bebizonyították: a 25. percben Eric García ugyan mentett Ekambi elöl, de Cornet elé csorgott a labda, aki a 16-os bal sarkáról a kapu jobba alsó sarkába lőtt.

Ezt követően is egyenrangú ellenfele volt a mezőnyben a Lyon a Manchester Citynek, amely igazán veszélyes helyzetet csupán az első játékrész végén tudott kialakítani De Bruyne és Rodri révén, ám az egyenlítés nem jött össze.

A szünet után sem záporoztak a City-helyzetek, a mezőnyfölényt ugyan már sikerült kialakítania Guardiola együttesének, de a Lyon nagyon szervezetten védekezett. A 66. percben De Bruyne veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást, de 20 méterről, kissé balról a bal felső mellé lőtt. Három perccel később azonban már nem hibázott a belga világklasszis: Sterling a bal oldalról visszapasszolta a labdát De Bruyne-nek, aki jobbal a bal alsó sarokba helyezett 12 méterről, 1-1.

Ettől azonban egyáltalán nem roppant meg a Lyon és a 79. percben ismét előnyt szerzett, amikor is Aouar remek passzával Dembélé indult meg egyedül Éderson kapujára és 19 méterről a kapus lába között a kapu közepébe lőtt, 1-2.

Itt még nem volt vége az izgalmaknak, hat perccel később kis híján egyenlített a City, de Gabriel Jesus remek egyéni alakítása után Sterling négy méterről, senkitől sem zavartatva az üres kapu felé bombázott.

Ez pedig megbosszulta magát, hiszen az ellentámadásból a Lyon eldöntötte a meccset, miután Dembélé egy Édersonról kipattanó labdát közelről a hálóba pofozott, 1-3.

A Juventus után tehát újabb nagyvadat ejtett el a Lyon, amely a Barcelonát 8-2-re leiskolázó Bayern Münchennel csap össze az elődöntőben.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, Lisszabon

Manchester City–Olympique Lyon 1-3 (De Bruyne 69., ill. Cornet 24., M. Dembélé 79., 87.)

Az elődöntőben:
RB Leipzig-PSG
Bayern München–Lyon

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.