Fotó: fradi.hu

BL-playoff: Hiába a közel 70 percnyi emberelőny, a Fradi egygólos hátrányba került Svájcban - videók

Öt gólt, egy kihagyott tizenegyest és egy kiállítást hozott a Ferencváros vendégjátéka a Young Boys otthonában, a vereség ellenére azonban még maradt remény a BL-csoportkörre.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 18., szerda 22:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 18., szerda 22:56

A Bajnokok Ligája-playoffkör első mérkőzésén a Ferencváros idegenben, a berni Wankdorf Stadionban lépett pályára a Young Boys ellen. Peter Stöger négy helyen változtatott a kezdőcsapaton a prágai BL-mérkőzéshez képest: Civic eltiltás, Tokmac pedig sérülés miatt maradt ki, míg Zachariassen és Samy Mmaee ezúttal a kispadon kapott helyet.

1. félidő

Ahogyan az várható volt, a svájciak kezdték nagyobb tempóban a találkozót, a 3. percben egy jobb oldalról érkező beadást fejelt a jobb alsó sarok mellé Ngamaleu 8 méterről, majd nem sokkal később egy távoli lövést védett Dibusz, de nem tudta fogni a labdát, a kipattanónál pedig szerencsére épphogy megelőzte az előtte ólálkodó támadót.

A 14. percben aztán váratlanul vezetést szerzett a Fradi: egy hazai bedobás után a svájciak védője passzolta oda a labdát Bolinak, aki köszönte szépen az ajándékot és 12 méterről a léc alá bombázott.

Az öröm azonban nem tartott sokáig, két minutummal később Elia került lövőhelyzetbe 19 méterre a kaputól, lövése Fassnacht hátán megpattanva került a bal sarokba.

A 25. percben hatalmas lehetőséghez jutott a Fradi: Hefti rántotta le a 16-oson belül Botkát, amiért a játékvezető 11-est ítélt és azonnal kiállította a svájci védőt. A büntetőt Uzuni a jobb oldali kapufára lőtte, a kipattanóra azonban Laidouni reagált a leggyorsabban és közelről a hálóba kotorta a labdát, de a videóbírózás után kiderült, hogy a Fradi középpályása már a rúgás előtt bemozdult a 16-oson belülre, így nem adták meg a találatot.

A mozgalmas perceket követően mindkét csapat lendülete alábbhagyott és kevésbé alakultak ki veszélyes szituációk a kapuk előtt, míg nem a semmiből a 40. percben egy bal oldali beadást csak röviden tudott kiütni Dibusz és éppen középre, ahol 17 méterről, egy pattanás után Sierro kilőtte a bal felsőt, ezzel emberhátrányban sikerült fordítania a Young Boysnak.

2. félidő

A fordulás után tíz perccel jegyezhettük fel az első jelentősebb helyzetet, ekkor Zubkov szabadrúgása 21 méterről a bal sarokba tartott, de a kapus szögletre tudta ütni a kísérletet, míg nem sokkal később a túloldalon egy szöglet utáni lecsorgó az üresen álló Camarához pattant, aki 8 méterről lőtt, de Dibusz leért a jobb alsó sarokba.

A 64. percben újabb váratlan pofon érkezett a hazaiak részéről: a balhátvéd, Garcia szinte a félpályától megindulva egészen a Fradi 16-osának előteréig tört előre, majd 17 méterről kilőtte a bal alsót.

A hátralévő időben főként kontrákra rendezkedett be a Young Boys, így a Ferencváros birtokolhatta többet a labdát, de hosszú ideig nem tudott helyzetet kialakítani, pedig Botka helyére Ryan Mmaee is érkezett a támadósorba, míg Zubkovot Róbert Mak váltotta elől.

A 80. percben aztán kis híján érkezett a negyedik YB-gól, Ngamaleu 15 méterről leadott lövése azonban kevéssel a bal alsó mellé ment. Két perccel később sikerült felzárkóznia egy gólra a Fradinak, Boli 17 méterről, szemben a kapuval nagy erővel kilőtte a bal felsőt,3-2.

Sőt, kis híján az egyenlítés is összejött, amikor Wingo 16-oson belüli beadása felpattant egy hazai védőn, de éppen a kapu előtt érkező Ryan Mmaeéhoz, aki azonban közelről már nem tudta kapura irányítani a fejest.

Az eredmény azonban a hajrában már nem változott, így a Ferencváros egygólos hátrányban várja a budapesti visszavágót.

Bajnokok Ligája-playoff, első mérkőzés

Young Boys–Ferencváros 3-2 (Elia 16., Sierro 40., Garcia 65., ill. Boli 14., 82.)

Kiállítva: Hefti (25.)

Young Boys: Faivre – Hefti, Camara, Zesiger, Garcia – Fassnacht (Maceiras, 86.), Sierro (Rieder, 75.), C. Martins, Ngamaleu – Elia (Mambimbi, 86.), Siebatcheu (Kanga, 57.)

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Botka (R. Mmaee, 69.) – Laidouni, Haratin, Somália – Uzuni (Szánthó, 86.), Boli, Zubkov (Mak, 79.)