Topligák: Magabiztosan nyerte a madridi rangadót a Real, Liverpoolban bukott a Chelsea - eredmények videók

A spanyol bajnokság 13. fordulójában kétgólos győzelmet aratott a Real az Atlético felett, míg Angliában az Everton is otthon tartotta a három pontot Frank Lampard csapata ellen.
Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 22:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 22:54

A spanyol bajnokság 13. fordulójának rangadóján magabiztosan győzte le a Real Madrid a városi riválisát. Zinédine Zidane csapata már a 15. percben előnyt szerzett, miután egy szögletet követően Casemiro fejelt a bal sarokba.

Az Atlético az első játékrészben egyáltalán nem jelentett veszélyt Thibaut Courtois kapujára, egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt a vendégeknek, így megérdemelt volt a hazaiak előnye 45 perc játék után.

A fordulást követően is egy hatalmas Real-lehetőséggel folytatódott a találkozó, de Sergio Ramos 17 méterről a sorfalat találta el szabadrúgásból. Az 55. percben feljegyezhettük az első Atlético-helyzetet, Lemar könnyedén egyenlíthetett volna, de öt méterről az oldalhálóba lőtt. Ez sokba került, hiszen nem sokkal később Carvajal 24 méterről eleresztett bombája a kapufáról Oblak hátára, onnan pedig a hálóba pattant, így megduplázta előnyét a Real.

Az Atlético előtt adódott még egy szépítési lehetőség, ám Thibaut Courtois nagyot védett, így a Real kapott gól nélkül nyerte meg a városi rangadót, ezzel pedig három pontra megközelítette az éllovas Matracosokat.

Az Atlético legutóbb 2016 februárjában tudta legyőzni városi riválisát bajnoki meccsen. A jelenlegi szezonban Diego Simeone vezetőedző csapata most kapott ki először a La Ligában, és ugyanannyi gólt kapott ezen a találkozón, mint azt ezt megelőző tíz meccsen összesen.

La Liga, 13. forduló

Real Madrid–Atlético Madrid 2-0 (Casemiro 15., Oblak 64. - öngól)
Valencia–Athletic Bilbao 2-2 (Soler 26. - 11-esből, Vallejo 83., ill. Villalibre 55., R. Garcia 79. - 11-esből)
Getafe–Sevilla 0-1 (Etxeita 81. - öngól)
Huesca–Alavés 1-0 (Ontiveros 66.)

Az Everton egygólos győzelmet aratott a vendég Chelsea felett az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A londoniak tíz veretlen találkozót követően maradtak alul a Premier League-ben.

Premier League, 12. forduló

Everton–Chelsea 1-0 (Sigurdsson 22. - 11-esből)

Sigurdsson 1-0

A Hellas Verona 2-1-es győzelmet aratott az SS Lazio vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombat esti mérkőzésén, sikerével pedig meg is előzte riválisát a tabellán.

Serie A, 11. forduló

Lazio–Hellas Verona 1-2 (Caicedo 56., ill. Lazzarri 45. - öngól, Tameze 67.)
Torino–Udinese 2-3 (Belotti 66., Bonazzoli 67., ill. Pussetto 24., De Paul 54., Nestorovski 69.)
Crotone–Spezia 4-1 (Messias 7., 96., Reca 49., Eduardo Henrique 56., ill. Farias 18.)

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.