Nemcsakfoci: Hatalmas siker, veretlenül jutott ki a női röpiválogatott az Európa-bajnokságra

A magyar válogatott 3-0-ra legyőzte az izraeli csapatot pénteken a női röplabda Európa-bajnoki selejtezősorozat E csoportjának negyedik fordulójában a Ludovika Arénában, ezzel kijutott a kontinenstornára.
Csakfoci Admin 2021. május 14., péntek 20:55
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 14., péntek 20:55

A továbbra is veretlen, lengyel Jakub Gluszak edzette nemzeti együttes pénteken újfent magabiztos játékkal kerekedett riválisa fölé, így négy mérkőzésből a negyediket nyerve bebiztosította, hogy legrosszabb esetben is a csoport második, kijutást érő helyén zár.

A magyarok sorozatban negyedik, összességében pedig 18. kontinenstornájukra készülhetnek.

A szerb, horvát, román, bolgár közös rendezésű Eb augusztus 18-án kezdődik, a csoportok sorsolását jövő csütörtökön rendezik a finálénak is otthon adó Belgrádban.

Európa-bajnoki selejtező, nők, 4. forduló, E csoport, Ludovika Aréna

Magyarország-Izrael 3-0 (19, 16, 16)

A legjobb pontszerzők: Szakmáry 13, Török, Pallag 12-12, illetve Malik 11

A magyarok lengyel szövetségi kapitánya, Jakub Gluszak ismét azoknak szavazott bizalmat a kezdőhatosban, akik az egy héttel korábbi, franciaországi tornán 3-0-ra legyőzték a riválist.

Megilletődötten kezdtek a házigazdák, akik közül sokan több mint egy év után először játszottak nézők előtt: a Ludovika Arénában mintegy 250-en figyelték, amint 0-4 után nem sokkal már 10-10-et mutatott az eredményjelző. Az izraeliek csak három pontot érő győzelemmel tudták volna életben tartani továbbjutási reményeiket, Török Kata támadásaival azonban 13-11-nél már kettővel vezetett a hazai csapat, amely egyre precízebben röplabdázott, így 27 perc után előnybe került.

A második játszmában a Németországból Törökországba szerződő csapatkapitány, Szakmáry Gréta, valamint a Bundesligában szereplő Pallag Ágnes pontjaival az elejétől fogva a magyarok vezettek, és előnyüket folyamatosan növelve magabiztosan kerültek egy szettre az újabb Európa-bajnoki részvételtől.

A harmadik felvonásra sem változott jelentősen a mérkőzés képe, a magyarok irányítottak, a vendégek pedig elsősorban akkor tudtak közelebb kerülni, amikor a hazai játékosok hibáztak. A találkozó végkimenetele nem volt kérdéses, a házigazda együttes röplabdázói 77 perc után ünnepelhették az Európa-bajnoki kijutást. (MTI)