Fotó: MTI/Illyés Tibor

Vignjevic a bravúros Újpest-győzelemről: "Izgalmas volt, de szép nem, futball sem sok volt" - így látták az edzők

Így látta a négy szakvezető a két vasárnapi NB I-es bajnokit Kisvárdán, illetve Újpesten. Edzői értékelések az élvonalból.
Dudás Gábor 2023. április 16., vasárnap 21:22
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 16., vasárnap 21:22

KISVÁRDA - MOL FEHÉRVÁR FC 0-0

Bővebben a mérkőzésről itt!

Milos Kruscic (Kisvárda): - Kemény mérkőzés volt, két jó csapat feszült egymásnak, és mindkettő nyerni szeretett volna. Az első félidő egy ilyen 50-50-es mérkőzés volt. A 11-est sajnos nem sikerült értékesítenünk, pedig a mérkőzés legjobb pillanatában jött, az első félidő végén, ha azt sikerül belőnünk, akkor teljesen más lett volna a meccs képe a hátralévő időben. A technikai hibák meghatározták ezt a mérkőzést részünkről. A Vidi ezekből tudott helyzeteket kialakítani, vagy legalábbis támadásokat indítani. Sok volt a technikai hiba. A második félidőben úgy érzem, hogy teljes kontroll volt a mi részünkről, uraltuk a mérkőzést, az utolsó 10-15 percben sikerült benyomnunk is őket. Úgy gondolom, hogy a cserék is viszonylag jól ültek a mai napon, hozzá tudtak tenni, az egyetlen dolog, ami miatt panaszkodhatok, és amit sajnálok, az az, hogy nem sikerült gólt szerezni. Így nem lett meg a győzelem. úgy gondolom, hogy szervezettek vagyunk, a védekezésünk is stabil, ezt az elmúlt mérkőzések mutatják, igazából nem nagyon tudnak helyzeteket kialakítani ellenünk, nagy helyzeteket meg pláne. Ugyanezt láttuk a Zalaegerszegen és most a Vidinek sem nagyon voltak nagy lehetőségei. Ami pozitívum még, hogy tudunk helyzeteket kialakítani, de nem tudjuk berúgni őket. Számomra viszont ez fontosabb, mint hogy ha nem tudnánk helyzeteket kialakítani és egy-két szerencsés gólt rúgnánk.

Tehát aki nem érti és nem látja a futballt, az esetleg panaszkodhat amiatt, hogy nem vagyunk eredményesek, de aki viszont látja, az elégedett lehet azzal, hogy helyzeteket tudunk kialakítani.

(Fotó: molfehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Úgy gondolom, elég jól kezdtünk, sikerült megvalósítani sok mindent abból, amin a héten dolgoztunk. Az első félidővel kimondottan elégedett voltam, ígéretes volt a játék a félidő nagy részében. Sikerült veszélyes helyre labdákat bejátszani, helyzeteket majdnem kialakítani. Mindig az a kis apróság hiányzott, ami miatt igazán veszélyes helyzet tudott volna kialakulni. Emellett oda kellett figyelnünk, hogy a veszélyes ellentámadásokat kivédekezzük, ezért a szünetben két dologról beszéltünk: az egyik, hogy stabilizáljuk a középpályát, illetve a védelmet, hogy ilyen hasonló kontrákra ne kerülhessen sor, illetve hogy próbáljunk magabiztosabban gólhelyzeteket kialakítani.

A második félidőt pontozással mindenképpen a Kisvárdának adnám, ilyen szempontból lehet megszerzett egy pontról beszélni, és ami a múlt heti, Újpest elleni 0-0-val ellentétben mindenképpen kiemelendő, az az, hogy jóval biztatóbb, pozitívabb játékot tudott a csapat felmutatni. Tehát a múlt heti elvesztegetett két ponthoz képest ez most mindenképpen egy megszerzett pontnak érződik, és már alig várjuk, hogy a következő héten az edzésekkel, illetve a következő forduló mérkőzésével még javítsuk a játékot.

ÚJPEST FC - PAKSI FC 3-2

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Sok ilyen meccset éltem már át korábban is Újpesten. Mindenekelőtt a legfontosabb, hogy gratuláljak a játékosaimnak a mai teljesítményhez és a megszerzett három ponthoz. Tudtuk azt, hogy ebben a fordulóban egy pár eredmény úgy alakult, ami egy picit kedvez a csapatunknak, és ez a mai három pont egy kicsivel jobb helyzetbe hozott bennünket.

Az előző mérkőzés után ugye volt, aki azt mondta, hogy a Fehérvár elleni meccs nem volt túl izgalmas. Nos, a mai találkozó lehet, hogy izgalmasabb volt, de én úgy érzem, hogy nem volt benne sok futball. Nagyon nehéz egy olyan csapat ellen játszani, mint a vendégcsapat, nagyon erőteljesek, nagyon hatékonyan fociznak, rengeteg párharcot vívnak, hosszú labdákkal operálnak, az ember sose tudja az ő esetükben, hogy a labda hova fog kerülni, és ez nyilván bizonyos nyomást is helyezett ránk.

A labdatartásban is voltak időnként problémák. Azt hiszem, hogy az első gól után a csapatom nem értette meg igazán azt, hogy a Paks bizony nem fogja feladni. Talán a második félidőben jött el, hogy tényleg kitisztult a kép, hogy meg kell küzdeni minden labdáért, nem lehet arra számítani, hogy a Paks majd kiengedi a kezéből ezt a mérkőzést. De úgy érzem, hogy megérdemeltük a mai győzelmet, bár azt mondom, hogy elég kiegyenlített küzdelem volt, 50-50 százalék. Nem mondanám azt, hogy az Újpest feltétlenül jobb volt a mai meccsen, de hozta a tervet, amit kellett, itthon tartottunk három pontot, és ennek rendkívül örülök. A fiúk ma fantasztikusak voltak, és lehet, hogy nem volt igazán látványos futball, de ez egy nagyon fontos győzelem volt. Nagyon megterhelő érzelmi szempontból egy ilyen mérkőzés, és gyakran, amikor beszélek a játékosokkal a különböző találkozókról és arról, hogy hogyan kell bizonyos szituációkat megoldani, azt látom, hogy a mérkőzés során ezek a megbeszélt dolgok nem feltétlenül valósulnak meg, nem értik azt, hogy mi várjuk el tőlük. Ettől nyilván idegesebb leszek, hiszen elemezzük a helyzeteket, videókat használunk, de néha mintha nem látnánk előre, hogy mi az, ami történhet, és amikor meg már rájönnek, akkor talán késő, úgyhogy emiatt egy kicsit idegesebbek is.

És van, aki nagyon szeretne szépen futballozni, de vannak olyan mérkőzések, amik során egyszerűen nem lehet szépen játszani. A lényeg most az eredmény volt.

Bognár György (Paks):

Lehet, hogy fordulatokban gazdag mérkőzés volt, de a játék minőségében gyenge volt. Brusztos mérkőzés volt, nehéz mérkőzés, gólok is voltak, tehát azért lehetett élvezni is látottakat.

A szünetben azért cseréltük le a Baloghot és a Gyurkitsot, mert játékban nem tudtunk az Újpest fölé kerekedni. Ezért inkább brusztosabb játékosokat hoztunk be, akik a párharcokat képesek nagyobb százalékban megnyerni, esetleg a kapu elébe érkezni. Most a cserék se lendítettek annyit a játékunkon. Peches volt a végén ez a 11-es. Véget ért most egy sorozat, kezdődik majd egy másik. Nem érzem, hogy az Újpest jobban játszott volna, mint mi, de azt sem, hogy mi lettünk volna jobbak az Újpestnél. Szerintem a 2-2 reálisabb lett volna, de az Újpest kiharcolt egy 11-est és megnyerte a meccset, gratulálunk nekik.

Vignjevic-interjú: "Nem akarok még egyszer abba a helyzetbe kerülni Újpesten, ahol voltam" - a visszatérő edző a játékosok "nyírásáról" és az NB I visszaeső színvonaláról
Meglepte, hogy Újpestre hívták, de szívesen tért vissza a lila-fehérekhez Nebojsa Vignjevic vezetőedző. Hogy megint hosszabb ideig marad-e, az a kiesés elkerülésén is múlik, de a szerb tréner szeretne majd az eddigieknél erősebb csapatot felépíteni a Megyeri úton. A kétszeres Magyar Kupa-győztes szakember beszélt arról, ő miért nem látja szépnek a Paks fociját, hogy a Fradi ellenük már biztosan nem fog szenvedni, hogy miért "nyírja" a játékosait, és hogy milyen messze van attól az Újpest, hogy ismét az NB I élcsapata legyen. Interjú.