Fotó: paksifc.hu

NB I: Az Újpest sem bírt a Paks gólkirály-jelöltjével, de Vignjevic legyőzte Bognárt

Varga Barnabás a Ferencvárosé után az Újpest kapuját is kétszer vette be, de Nebojsa Vignjevic csapata örülhetett a végén, hiszen 3-2-s sikerével megszakította a Paks ragyogó sorozatát, és nagyon fontos pontokat szerzett a bennmaradás szempontjából.
Dudás Gábor 2023. április 16., vasárnap 19:55
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 16., vasárnap 19:55

I. FÉLIDŐ:

Már a 3. percben letesztelte Nikolic kapust a nagy formában lévő Paks, Hahn távoli löketét azonban védte az Újpest csapatkapitánya. Válaszul, a másik oldalon Nagy kapusnak kellett egy veszélyes Csoboth-beadást felkapnia.

A 8. percben viszont vezetést szereztek a lila-fehérek: Kastrati löketét még kiszedte Nagy a jobb alsóból, a kipattanó után azonban Mörschel jól tette le a labdát Gourénak, akiről közelről a hálóba került a labda úgy, hogy Kádár rúgta rá azt a hazaiak csatárára (1-0).

A Paks sokáig nem tudott mit kezdeni a jobbára fegyelmezetten futballozó Vignjevic-csapattal, leginkább csak a megszokott fegyverére, a pontrúgásaira számíthatott a vendégcsapat. A 24. percben Hall mentett nagyot kapu előtt egy szöglet utáni Szabó-csúsztatást követően.

A 32. percben viszont már összejött az egyenlítés - 11-esből. A kapujából rosszul kimozduló és az egész meccsen igen bizonytalan Nikolic saját védőjével és Hahnnal is ütközött a 16-oson belül, Vad II játékvezető pedig büntetőt ítélt. Varga Barnabás magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába a 11-esnél (1-1).

Nem sokkal később Onovo önzőzött el egy rendkívül kecsegtető hazai kontrát, majd Varga Barna puskázott el közelről egy váratlanul adódott lehetőséget. Amikor úgy tűnt, döntetlennel ér véget a valóban kigyenlítettnek tűnő első félidő, az Újpest megint vezetést szerzett.

A 49. percben, Varga balról feívelt szabadrúgására Mörschel érkezett remekül az ötösnél és úgy talált a jobb sarokba, hogy még Nagy kapus is beleért a lövésébe. 2-1 volt a félidei állás.

II. FÉLIDŐ:

Amilyen későn jött a második újpesti gól, olyan korán a paksiak újbóli egyenlítése. Az 53. percben a már 21 gólnál járó Varga Barnabás ezúttal egy Bőle-szöglet után, fejjel talált a kapuba - a védelem és Nikolic kapus sem volt a helyzet magaslatán (2-2).

Az ezúttal egyfajta "árnyékékként" futballozó Mörschel az 56. percben kis híján megszerezte a meccs legszebb gólját, de remek csele után hiába célzott jól, Nagy bravúrral kitolta a löketet a léc alól.

A folytatásban a Paks a fel- és beíveléseivel próbálkozott, az Újpest pedig nagyot harcolva tartotta a számára egyáltalán nem rossz eredményt. A 77. percben Kádár és Csoboth találkozása után többen büntetőt követeltek, de az újpesti támadó is jelezte, hogy nem történt szabálytalanság - sportszerű jelenet volt.

A 83. percben viszont már szólt a bírói síp, 11-eshez jutott az Újpest, ezúttal Papp valóban szabálytalankodott Csobothtal szemben. A büntetőt a sérüléséből visszatérő és csereként beállt Antonov higgadtan lőtte a léc alá (3-2).

Ezzel lett vége a Paks remek idegenbeli sorozatának és NB I-es menetelésének, Nebojsa Vignjevic csapata pedig fellépett a 7. pozícióba és hat ponttal ellépett a kiesőzónától.

OTP BANK LIGA, 27. FORDULÓ:

Újpest FC – Paksi FC 3-2 (Goure 8., Mörschel 49., Antonov 84. – 11-esből, ill. Varga Bar. 32., 53. – az elsőt 11-esből)

Újpest: Nikolic - Pauljevic, Antzoulas, Hall, Kastrati (Ambrose, 68.) - Boumal (Mack, 57.), Onovo - Varga Bal. (Antonov, 68.), Mörschel (Jakobi, 68.), Csoboth - Goure (Diaby, 87.)

Paks: Nagy G. - Szélpál, Kádár, Szabó J. - Osváth (Skribek, 87.), Papp K., Gyurkits (Bőle, 46.), Vas G. (Haris, 79.), Balogh B. (Sajbán, 46.) - Varga Bar., Hahn (Böde, 72.)

Kisvárda – MOL Fehérvár FC 0-0

Vignjevic a bravúros Újpest-győzelemről: "Izgalmas volt, de szép nem, futball sem sok volt" - így látták az edzők
Így látta a négy szakvezető a két vasárnapi NB I-es bajnokit Kisvárdán, illetve Újpesten. Edzői értékelések az élvonalból.