Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Még 11-esből sem ment a góllövés Kisvárdán - a Vidi megint egy pontot gyűjtött

A zsinórban harmadik fehérvári döntetlen Kisvárdán született meg, a kiesés elől menekülő Vidi ellen a hazaiak 11-esből sem tudtak gólt szerezni.
Dudás Gábor 2023. április 16., vasárnap 17:25
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 16., vasárnap 17:25

I. FÉLIDŐ:

Az első félidőben inkább biztonsági játékra törekedett mindkét csapat, így kevés helyzet alakult ki. A 9. percben Kodro 17 méteres lövése vágódott szögletre. A 21. percben Camaj beadását követően Hej fejelt közelről mellé.

Nem sokkal később Makarenko lőtt fölé 18 méterről. A félidő utolsó percében megszerezhették volna a vezetést a hazaiak. Flores a tizenhatoson belül letarolta Leonit, járt a 11-es, amit azonban Mesanovic nagyon rosszul végzett el, a jobbra vetődő Kovács könnyedén fogta a gyengén meglőtt és nem is igazán helyezett labdát.

II. FÉLIDŐ:

A játékvezetői kommunikációs rendszer technikai hibája miatt mintegy tíz percet csúszott a kezdés a szünet után.

(Fotó: kisvardafc.hu)

Egy nagy Karabeljov-bomba vezette fel a második játékrészt, a középpályás 24 méterről nem is tévesztett sokat. Az 56. percben Flores ezúttal a labdát találta el, kecsegtető helyzetben, de nem túl jól sikerült a kísérlete. Akárcsak néhány perccel később a másik oldalon Makowski, aki az ötösről sem talált kaput.

A 73. percben végre egy jobb befejezést is láthattunk, Mesanovic 14 méterről lőtt, de Kovács a helyén volt. Nem sokkal később Heister kerülhetett volna helyzetbe egy kontra végén, de Jovicic nagyszerűen szerelte az ötösnél.

A 85. percben a hazaiak közel jártak a győztes gól megszerzéséhez, de Lucas 25 méteres, a léc alá tartó labdáját Kovács látványos mozdulattal hárította. A végén igyekezett beszorítani ellenfelét a Várda, Ilievski pedig a 16-oson belülről eldönthette volna akár a találkozót, de ő is pontatlan volt.

Így maradt a 0-0, az egy pont pedig egyik csapatnak sem jelent túl sokat, a Kisvárda marad a középmezőnyben, a Vidi pedig közel, két pontra a kiesőzónához.