U17-es válogatott: Győzelem a törökök ellen, veretlenül lett aranyérmes Magyarország a Telki Kupán - videó

A magyar U17-es válogatott kétszer is visszajött a meccsbe Törökország ellen és végül veretlenül nyerte meg a Telki Kupát.
Póczik Dávid 2022. augusztus 20., szombat 18:55
Szerző: Póczik Dávid 2022. augusztus 20., szombat 18:55

Az U17-es magyar válogatott az izlandiak elleni 4-2-es győzelem után 2-2-t játszott a horvátokkal a Telki Kupa első két fordulójában, így a mieink úgy készülhettek zárónapra, hogy amennyiben legyőzik a törököket, megnyerik a viadalt - írja az mlsz.hu.

A török válogatott azonban remek játékerőt képviselt, és ez már az első percekben látszott: a vendégek dinamikus, gyors támadófocival rukkoltak elő, és a védekezésüket sem volt könnyű feltörni. Az első félidőben csak helyzetekig jutott mindkét együttes, a lehetőségek alapján a mieink egy picivel közelebb álltak a vezetést megszerzéséhez, de a kapu előtt nem voltunk kellően pontosak.

A második félidő is lüktető játékot hozott, az első percek után Molnár Csaba lőhetett volna gólt, de elhibázta a helyzetét, a törökök azonban pontosan fejeztek be egy akciót, Gökaj találatával az 58. percben megszerezték a vezetést (0-1). A csereként beállt Girsik Attila nem sokkal becserélése után egy védhetetlen bombagóllal egyenlített (1-1), és a törökök második góljára is ő válaszolt: egy remek emeléssel vette be az ellenfél kapuját (2-2). A 84. percben már nálunk volt az előny, a szintén csereként beállt Balogh Zsombor egy kontra végén vezette a kapusra a labdát, majd értékesítette higgadtan a ziccert (3-2), beállítva a végeredményt.

A magyar válogatott hét ponttal megnyerte a tornát, a horvátok öt ponttal a másodikok lettek, a négy pontos törökök és a pont nélkül záró izlandiak előtt. A torna legjobb kapusa Molnár Mátyás lett, míg a gólkirályi címet megosztva a három gólt szerző Katona István szerezte meg.

Magyarország-Törökország 3-2 (Girsik 72., 78., Balogh 84., ill. Gökay 58., Kacmaz 77.)

Magyarország: Radnóti Dániel (Molnár Mátyás, 46.) - Kovács Kornél (Kubicsek Levente, 55.), Ásványi Domonkos, Umathum Ádám, Kun Olivér (Vén Boldizsár, 68.) - Kern Martin (Bán Gergő, 82.), Bagi Ádám (Balabás Bence, 46.), Galántai Tamás (Girsik Attila, 68.) - Molnár Csaba (Balogh Zsombor, 82.), Katona István (Varga Zétény, 46.), Schneider Nándor (Somfalvi Bence, 68.)