Fotó: bvsc.hu

Urbán Flórián és Kisteleki István is az NB II-be jutott a BVSC-vel - az osztályozók eredményei

Vasárnap három pályán is eldőlt, az NB III bajnokai közül mely csapatok jutnak fel a másodosztályba. Ez végül csak a BVSC-nek sikerült.
Csakfoci.hu 2023. június 4., vasárnap 19:20
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 4., vasárnap 19:20

A harmadosztályú bajnokok közül az Iváncsa várhatta a legjobb helyzetből a visszavágót, hiszen idegenben szerzett egygólos előnyt az NB II osztályozós helyen végzett Kozármisleny ellen. Ám végül a baranyaiak örülhettek, akik a korábbi másodosztályú gólkirály, Daru Bence duplájának is köszönhetően 3-0-ra verték a mintegy 3000 fős Fejér megyei kistelepülés csapatát.

Az Urbán Flórián által vezetett és az egész bajnoki idényben veretlen BVSC a zuglói 0-0-s meccset követően Szentlőrincen kellett, hogy kiharcolja a feljutást, ami végül sikerült is. Az egy hazai és két vendégkapufát is hozó meccs 73. percében szerzett vezetést a BVSC Szilágyi Márton 11-esével, de erre nem sokkal később, Novák Zsombor fejesével válaszoltak a hazaiak.

De végül fővárosi siker született: a 89. percben Horváth Roland higgadtan használta ki lábbal a helyzetét és az NB II-be lőtte Zugló elsőszámú csapatát, a szakmai igazgatói székben az egykori MLSZ-elnökkel, Kisteleki Istvánnal.

A Nyíregyháza idegenben nem bírt a Nyugati csoportot drámai körülmények között megnyerő Veszprémmel, de a kisvárdai, átmeneti otthonban már nem hagyott kétséget afelől a Szpari, melyik gárda játszik majd a következő idényben a másodosztályban.

A nyírségiek már a 8. percben vezetést szereztek az NB I-es múlttal is rendelkező Csősz Richárd találatával, majd szinte az egész meccset végig irányítva és több komoly helyzetet is kialakítva nyerték meg a vasárnapi összecsapást, így megőrizték másodosztályú tagságukat. A lelkesen küzdő Veszprém pedig minimális különbséggel, de elbukta a feljutást.

NB II-es osztályozók, 2. mérkőzések:

Nyíregyháza Spartacus – Practical VLS Veszprém 1-0 (Csősz 8.)

Összesítésben: 1-0

Szentlőrinc SE – BVSC-Zugló 1-2 (Novák Zs. 82., ill. Szilágyi M. 73. – 11-esből, Horváth R. 89.)

Összesítésben: 1-2

Iváncsa KSE – HR-Rent Kozármisleny 0-3 (Daru 30., 61., Bor D. 90.)

Összesítésben: 1-3

Hivatalos: Hatalmas változás jön a hazai BL-közvetítésekben - eldőlt, melyik csatornára kerülnek a topmeccsek
Közleményt adott ki az RTL Magyarország.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.