Fotó: MLSZ

U17: A magyar válogatott megnyerte az élet-halál meccset és továbbjutott az Eb-selejtezőkön

A Telkiben megrendezésre került Európa-bajnoki selejtezősorozatban, kedden a magyar U17-es válogatott 3-1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát, így csoportjában a bolgárok mögött másodikként továbbjutott a tavaszi elitkörbe.
Csakfoci.hu 2023. október 31., kedd 18:22
Fotó: MLSZ
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 31., kedd 18:22

Ki-ki mérkőzést játszott a bosnyákokkal a magyar válogatott Telkiben, csak győzelemmel juthattak tovább a mieink, miután 1-0-ra kikaptak Bulgáriától.

Az első félóra végén szerzett vezetést a magyar csapat, a Puskás Akadémia játékosa, Mondovics Kornél volt eredményes fejjel, Kugyela Zalán remek cselét és beadását követően (0-1).

A felcsúti támadó a szünet után nem sokkal megint szépen fejezett be egy akciót, így megnyugtató előnybe került Jeremiás Gergő szövetségi edző csapata (0-2).

Bár a bosnyákok a 61. percben szépítettek, de a miénk volt az utolsó szó, a Vasas kötelékébe tartozó, csereként beállt Barkóczi Barnabás volt eredményes a Marco Rossi szövetségi kapitány által is a helyszínen végignézett találkozó 78. percében.

Így 3-1-re győzött a magyar U17-es válogatott és a bolgárok mögött a második helyen végezve ott lesz az Eb-selejtezők tavaszi elitkörében - onnan már csak egy lépés a kontinenstorna.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK, TELKI

Bosznia-Hercegovina – Magyarország 1-3 (Ignatkov 61., ill. Mondovics 33., 47., Barkóczi 78.)

Magyarország: Kocsis B. - Csorba N., Szekér, Csorba D. (Pál, 89.), Zója-Katona - Bolgár (Vitályos, 89.), Madarász, Kugyela (Egri, 66.) - Németh H., Mondovics (Somogyi, 76.) – Szép (Barkóczi, 66.)

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)