Fotó: mlsz.hu

U17-es Eb-selejtező: Vereség Bulgáriától, élet-halál meccs jön a magyar válogatott számára

Férfi U17-es válogatottunk hiába támadta végig a második félidőt Telkiben, nem tudott egyenlíteni a bolgárok ellen, akik a mérkőzés első félidejében így győztes találatot szereztek.
Nyikes Zoltán 2023. október 28., szombat 19:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 28., szombat 19:54

Férfi U17-es válogatottunk az andorraiak ellen 2-0-ra megnyert első Eb-selejtező után az első játéknapon a bosnyákokkal 1-1-es döntetlent játszó bolgárok ellen lépett pályára Telkiben.

Jeremiás Gergő szövetségi edző hét helyen változtatott az andorraiak elleni kezdőcsapaton, Rácz István, Somogyi Ádám, Kostevc Kevin, Bolgár Botond, Németh Hunor, Egri Imre és Szép Márton került be az együttesbe, és csak Kocsis Botond, Pál Barna, Szekér Botond és Kugyela Zalán maradt a három nappal ezelőtti kezdőből.

Az első nagyobb helyzetet a magyar válogatott dolgozta ki a 13. percben, Szép bal oldali beadása után Egri lőtt 12 méterről a kapu fölé. Bár a magyar válogatott játszott labdabirtoklási fölényben, és vezetett veszélyesebb akciókat, a 23. percben a vendégek szereztek vezetést. Egy bal oldalon induló akció során elcsúszott a védekezésünk, Todorov lövését még védte Kocsis, de a kipattanóra Gigov érkezett, és közelről a hálóba továbbított (0-1).

Nem találtuk a ritmust, ellenfelünk a gól után agresszívebben, pontosabban futballozott, többször is sikerült labdát szereznie a középpályán, majd gyors ellentámadással a kapunk elé kerülni. Ebben a periódusban a bolgárok alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket, de újabb gólt a szünetig nem született.

A fordulás után az első lehetőség a vendégek előtt adódott, ezt követően viszont magyar helyzetek következtek, de Egri majd Bolgár lövése sem volt pontos. Jeremiás Gergő az 57. percben hármat is cserélt, Madarász, Mondovics és Csorba Noel állt be. A folytatásban már egyértelműen a magyar válogatott dominált, egymás után alakítottuk ki a helyzeteket, de a befejezéseknél nem volt meg a kellő koncentráció. Jeremiás Gergő további cserékkel igyekezett frissíteni a támadójátékot, de a szórványos bolgár akciók sem voltak veszélytelenek, Kocsisnak is kellett védést bemutatnia.

A hajrában a kapuja elé szögeztük a bolgárokat, de minden helyzetet elpuskáztunk, így a vendégek 1-0-ra megnyerték a mérkőzést. A csoport másik mai mérkőzésén a bosnyákok 3-0-ra nyertek Andorra ellen. A mieink kedden 16 órától Bosznia-Hercegovina ellen zárják a viadalt, a továbbjutáshoz győzelemre lesz szükség - írja az mlsz.hu.

Eb-selejtező

Magyarország-Bulgária 0-1 (Gigov 23.)

Magyarország: Kocsis Botond - Pál Barna, Szekér Botond, Rácz István (Csorba Noel, 57.) - Kostevc Kevin, Somogyi Ádám (Madarász Ádám, 57.), Németh Hunor, Kugyela Zalán (Hős Zsombor, 66.),  Bolgár Botond - Egri Imre (Mondovics Kevin, 57.), Szép Márton (Barkóczi Barnabás, 74.)

– A mezőnyben nyújtott játékunk minőségével nem volt különösebb probléma, helyenként jól játszottunk, ezt a kidolgozott helyzetek száma is mutatja. A kapu előtt azonban hiányoztak a minőségi megoldások, nem volt meg bennünk az a fajta góléhség, amely a pontos befejezésekhez kellett volna, így hiába alakítottunk ki rengeteg lehetőséget, a bolgár kapusnak nem kellett sokat védenie. A célunkat továbbra is elérhetjük, de az utolsó, bosnyákok elleni mérkőzésen sokkal határozottabbnak kell lennünk a kapu előtt – mondta a mérkőzés után Jeremiás Gergő szövetségi edző.

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)