Örökös eltiltást kapott a bírót megverő magyar focista

A pályán és az öltözőben is ütötte a játékvezetőt - két nap alatt véget is ért a karrierje.
Dudás Gábor 2017. március 30., csütörtök 7:36
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 30., csütörtök 7:36

A Veszprém megyei harmadosztály hétvégi fordulójában súlyos incidens történt a Sümegprága-Zalahaláp mérkőzésen (2-1): a vendégek a 70. percben kiállított játékosa, Rosta Péter már a pályán nekitámadt Dancs Csaba játékvezetőnek, majd a lefújás után megütötte és megrúgta az öltözőbe lépő bírót.

Mint azt a veol.hu az MLSZ Veszprém Megyei Igazgatóságától megtudta, a súlyos incidenst kőkeményen büntette: az érintett Rostát örökre eltiltotta a futballtól keddi tárgyalásán a dr. Polgár Péter vezette fegyelmi bizottság, az indoklás szerint a futballvezetés ugyanis „elkötelezett a rend és a játékvezetők megóvása iránt az általa szervezett sporteseményeken”, a vasárnapi eset pedig olyan súlyos volt, hogy nem volt más választása a döntéshozóknak.

A mérkőzés bírója egyébként a fején, a hasán és a lábán is zúzódásokat szenvedett.

Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)