Orbán csatárként és kapusként is bevált, Kleinheisler a csúcsrangadó legjobbja volt - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2022. február 28., hétfő 14:58
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 28., hétfő 14:58

NÉMETORSZÁG

Sallai Roland csapata, a Freiburg otthon 3-0-ra legyőzte a Herthát a német bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott szélső kezdőként kapott lehetőséget a hazaiaknál, és a 64. percben, egygólos előnynél cserélték le - a hazaiak első gólja előtt ő harcolta ki a tizenegyest.

A Hertha már hét forduló óta nyeretlen, ebben az időszakban ötödször kapott ki. A berlinieknél Dárdai Márton sérülés miatt nem volt a keretben.

Az Union Berlinben sérülése miatt ezúttal sem léphetett pályára a januári szerzemény, Schäfer András, társai a magyar válogatott nélkül győzték le 3-1-re a vendég Mainz gárdáját.

Az RB Leipzig az Európa Liga nyolcaddöntőjébe jutott, miután a múlt csütörtöki visszavágón, San Sebastianban 3-1-re legyőzte a Real Sociedad együttesét. A lipcseiknél Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdett, utóbbi szerezte csapata első gólját.

Vasárnap a három magyar válogatott játékossal, Gulácsi Péterrel, Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal a kezdőcsapatában felálló RB Leipzig 1-0-ra nyert az újonc Bochum otthonában, a német Bundesliga 24. fordulójában. Gulácsi és Orbán végig, Szoboszlai pedig az 59. percig volt a pályán, utóbbi helyére állt be a győztes gólt szerző Nkunku.

Orbán még "kapusként" is helytállt a találkozón:

Továbbjutás meccs nélkül: Kizárhatják Gulácsiék orosz ellenfelét az Európa Ligából
A három magyart is foglalkoztató RB Leipzig játék nélkül juthat a negyeddöntőbe.

BELGIUM

Németh András, a Genk magyar utánpótlás-válogatott csatára csereként a 83. percben lépett pályára a Kortrijk ellen, a Bernd Storck vezette csapata pedig 2-0-ra nyert a belga élvonal 29. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás, a Cambuur magyar válogatott szélsője végig a kispadon ült a Sittard ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen.

Szőke Adrián, a Heracles U21-es magyar válogatott támadója ugyancsak kispados volt a Zwolle ellen 2-0-ra megnyert bajnokin.

Kerkez Milos (AZ Alkmaar) szintén nem kapott lehetőséget a Feyenoord ellen, csapata 2-1-re nyert a holland élvonal 24. fordulójában.

SVÁJC

Szalai Ádám csapata, a FC Basel 4-2-es vereséget szenvedett a Zürich vendégeként. A magyar válogatott támadó végig a pályán volt.

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott védője is végigjátszotta a St. Gallen elleni bajnokit, ám csapata 2-0-s vereséget szenvedett.

Varga Kevin, Young Boys magyar válogatott szélsője viszont végig a kispadon ült a Sion ellen 3-1-re megnyert bajnokin a svájci élvonal 23. fordulójában.

OROSZORSZÁG

Kecskés Ákos, a Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott hátvédje nem volt a keretben az Ural ellen, csapata nélküle is nyert 1-0-ra hazai pályán az orosz élvonal 19. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott védője részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a Xilotimbu elleni kupameccsen, ezért kihagyta az APOEL elleni bajnokit, csapata 4-2-re kikapott, mely a vezetőedző, Henning Berg állásába került. Az APOEL-ben Paulo Vinícius kezdőként végig a pályán volt.

Novothny Soma, a ciprusi élvonalban szereplő Anorthosis Famagusta magyar csatára kezdőként 87 percet játszott az Apollon Limasszol ellen 2-2-es döntetlennel végződő találkózón.

Megyeri Balázs, az AEL Limasszol magyar kapusa végig a pályán volt a Gyurcsó Ádámot izomsérülés miatt nélkülöző AEK Larnaca ellen (1-3).

Bognár István, az Aris Limassol magyar középpályása 48 percig volt pályán a Pafos ellen 1-1-es döntetlennel véget érő bajnokin a ciprusi élvonal 22. fordulójában.

LENGYELORSZÁG

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője a 90. percben állt be a Gornik Zabrze ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokin.

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott védője sérülés miatt nem játszott a Zaglebie Lubin elleni derbin (0-0) a lengyel élvonal 23. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila csapata, a török Fenerbahce a hazai mérkőzést követően a prágai visszavágón is kikapott a Slaviától a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcban, így kettős vereséggel búcsúzott a Konferencia Ligától múlt csütörtökön. A magyar védő végigjátszotta a meccset.

AUSZTRIA

Major Sámuel a kispadról szállt be a 77. percben az osztrák élvonalbeli Admira Wackernél, csapata 2-0-ra nyert a Bukta Csabát nélkülöző Altach vendégeként az osztrák élvonal 21. fordulójában.

Majnovics Martin, az osztrák másoosztályú SV Horn magyar balhátvédje kezdőként végigjátszotta a Rapid Wien II ellen 3-2-re elveszített mérkőzést.

Mester Csaba, az Austria Wien II magyar támadója nem volt a keretben a Grazer AK ellen 3-1-re megyert bajnokin.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám, az AC Pisa magyar válogatott középpályása kezdőként végig a pályán volt a Parma elleni (0-0) hétközi bajnokin, majd vasárnap is végigjátszotta a Reggina ellen 1-0-ra elveszített mérkőzést. A Parmában Balogh Botond a kispadról figyelte az eseményeket, míg vasárnap nem lépett pályára a Spal ellen, melyet csapata 4-0-ra nyert meg.

SZERBIA

A Partizan Belgrád a múlt csütörtöki, hazai visszavágón 2-1-re múlta felül a Sparta Prahát a Konferencia Ligában. A belgrádiak magyar válogatott játékosa, Holender Filip a 77. percben csereként lépett pályára. Vasárnap szintén csereként, a 72. percben állt be a Crvena Zvezda elleni szuperrangadón, csapata 2-0-ra kikapott a szerb élvonal 24. fordulójában.

Kun Bertalan, a Proleter magyar támadója egy félidőt játszott a Mladost ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

Bocskay Bertalan, a Topolya magyar védekező középpályása nem lépett pályára a Napredak ellen 2-2-re végződő találkozón.

SZLOVÁKIA

A DAC-ban Balogh Norbert a kispadról figyelte az eseményeket, az első gólt előkészítő Hahn János pedig kezdőként 69 percet játszott a Zilina (Zsolna) ellen 3-1-re megnyert bajnokin. Kalmár Zsolt a sérüléséből gyógyul, a Ferencvárostól kölcsönvett magyar támadó, Szánthó Regő nem volt keretben, ahogy Szendrei Ákos sem, akire sérülés miatt nem számíthatott Joao Janiero vezetőedző.

Holman Dávid, a Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása nem volt a keretben a Trnava (Nagyszombat) ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokin a szlovák élvonal 22. fordulójában.

HORVÁTORSZÁG

Lovrencsics Gergő (Hajduk Split) kezdőként egy félidőt játszott a Rijeka ellen 4-1-re elveszített mérkőzésen.

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 1-0-ra nyert a listavezető Dinamo Zagreb ellen, és ezzel az eszékiek az élre ugrottak a tabellán. A magyar válogatott középpályás 81 percet játszott a horvát élvonal 25. fordulójában. A Sportske novosti c. lap a rangadó legjobbjának nevezte a magyar légióst.

Gundel-Takács Bence a horvát másodosztályú NK Jarun kapusa ezúttal a cserepadról figyelte az eseményeket a HNK Orijent ellen 3-0-ra megnyert bajnokin.

INDIA

Koman Vladimir, a Chennaiyin korábbi magyar középpályása kezdőként végigjátszotta a Kerala Blasters ellen 3-0-ra megnyert mérkőzést. A beszámolók szerint a 13. percben közel volt a gólszerzéshez, ám a kapufát találta el szabadrúgásból.

EGYESÜLT ÁLLAMOK

Sallói Dániel góllal kezdte az észak-amerikai profiliga (MLS) új idényét, csapata, a Sporting Kansas City azonban 3–1-re kikapott az Atlanta United otthonában az alapszakasz vasárnapi játéknapján. A liga honlapja szerint a magyar válogatott játékos - vagy ahogy klubjánál nevezik Sallói Dánielt: “DS20” - végig a pályán volt, és a 85. percben egy szöglet után látványos mozdulattal, kapásból talált a hálóba.

Schön Szabolcs, az FC Dallas magyar válogatott szélsője kisebb izomsérülés miatt kihagyta a Toronto elleni (1-1) szezonnyitót. Sajtóhírek szerint a 21 éves támadó a New England Revolution ellen már pályára léphet szombat este.

Gazdag Dániel, a Philadelphia Union magyar válogatott támadó középpályása 75 percet játszott a Minnesota ellen, a találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget.