Fotó: dvtk.eu

NB II: Bajnok a DVTK, 15 perc alatt 3 gólt szereztek a diósgyőriek

A már bajnokként pályára lépő Diósgyőr 3-1-re verte hazai pályán a Csákvárt a Merkantil Bank NB II 35. fordulójában.
Dudás Gábor 2023. április 30., vasárnap 21:53
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 30., vasárnap 21:53

Az MTK és az Ajka délutáni-kora esti döntetlenjével eldőlt, hogy a DVTK megnyerte az NB II 2022/2023-as idényét (és története során 7. alkalommal jut fel bajnokként az élvonalba), így a borsodiak már ennek tudatában léphettek pályára a Csákvár ellen.

A piros-fehérek ennek ellenére cseppet sem lazsálták el a mérkőzést, sőt, már az első félidőben eldöntötték az összecsapást - ehhez mindössze 15 percre volt szükségük. A gaboni Obounet már a 3. percben a kapuba talált egy szabadrúgás után elépattanó labdából, majd a légiós szolgálta ki szépen a leshatáron kiugró Lukács Dánielt, aki egyből a kapuba lőtt a kimozduló kapus alatt (2-0).

A 18. percben pedig nagyjából le is zárta a meccset a házigazda, miután Lukács elfutását és centerezését követően Cseke a kapuba fejelt az ötösről (3-0). A Csákvár ugyan a veterán és ezúttal támadóként futballozó Vaskó, illetve a diósgyőri csapatkapitány, Holdampf "közreműködésével" szépített a 25. percben, de végül nem tudta igazán megnehezíteni a bajnokcsapat dolgát.

A DVTK így a hátralévő fordulókban már biztos bajnokként és feljutóként meccselhet majd, a vendégeknek viszont komoly küzdelmet kell majd folytatniuk a kiesés elkerüléséért.

Merkantil Bank NB II, 35. forduló:

DVTK – Csákvár 3-1 (Obounet 3., Lukács D. 13., Cseke 18., ill. Vaskó 25.)

MTK Budapest – Ajka 1-1 (Kata 35., ill. Dragóner F. 65.)

Gyirmót – PMFC 0-0

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kazincbarcika 1-0 (Kundrák 82.)

Mosonmagyaróvár – ETO FC Győr 0-0

Kozármisleny – Nyíregyháza 0-2 (Novák 54., Vass P. 65.)

Szentlőrinc – Tiszakécske 3-2 (Grumics 12. – 11-esből, Keresztes 50., Lénárt 58., ill. Erdei 19. – 11-esből, Zamostny 91.) – piros lap: Horváth Z. (Tiszakécske, 95.)

Dorog – Soroksár 0-3 (Sipos Z. 26., Lovrencsics B. 53., Dobos 91.)

Békéscsaba – Siófok 2-2 (Czékus 13., Ilyés 40., ill. Varjas 18., Dénes 91.)

Szombaton játszották:

Budafok Haladás 1-0

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)