Fotó: facebook.com/fcajkaofficial

NB II: A DVTK tovább menetel, a Lipcsei-csapat emberhátrányos bravúrja, bombaformában az Ajka - eredmények

Az Ajka 3-1-re nyert a Tiszakécske otthonában vasárnap a labdarúgó NB II 30. fordulójában, Jeney Gyula tanítványai sorozatban hatodik győzelmüket aratták, és feljöttek a harmadik helyre a tabellán. Az éllovas Diósgyőr minimális különbséggel, de a Békéscsabát is felülmúlta.
Csakfoci.hu 2023. április 9., vasárnap 18:53
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 9., vasárnap 18:53

A Lipcsei Péter vezette Soroksár úgy győzte le Halmai Ádám duplájával 2-0-ra a Pécset, hogy a vendégek mintegy félórát emberelőnyben futballoztak.

A kupadöntőbe jutott Budafok meglepetésre elvérzett Baranyában, egy feszült hajrájú találkozón, a Gyirmót közben Szombathelyen játszott hatgólos és igencsak fordulatos rangadót.

Merkantil Bank NB II, 30. forduló:

DVTK – Békéscsaba 1-0 (Lukács D. 88.)

Haladás – Gyirmót 3-3 (Horváth R. 64., Csilus T. 72., Hudák 84. – öngól, ill. Soltész D. 53., 73., Medgyes 61.)

Tiszakécske – Ajka 1-3 (Zamostny 63., ill. Csizmadia 33., Berzsenyi 36., Zsolnai 40.)

Soroksár – PMFC 2-0 (Halmai 54., 62.) – piros lap: Valencsik (Soroksár, 64.)

Kozármisleny – Budafok 2-0 (Füredi 67., Vajda R. 74.)

Mosonmagyaróvár – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1 (Illés D. 48., ill. Géresi 88.)

Siófok – Kazincbarcika 1-0 (Volter 80.)

Csákvár – Dorog 1-1 (Hornyák 2. – 11-esből, ill. Sztojka 47.)

Nyíregyháza – Szentlőrinc 2-1 (Pataki 7., Novák Cs. 71., ill. László D. 8.)