Fotó: MTI

Magyar Kupa: Óriási bravúr Mátyus csapatától – mesterhármassal döntős a Budafok

Az NB II-es Budafok hatalmas meglepetésre simán legyőzte a Vasast a Magyar Kupa elődöntőjében és bejutott a fináléba, ahol a ZTE lesz az ellenfele.
Csakfoci.hu 2023. április 5., szerda 21:49
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 5., szerda 21:49

Bátran kezdett a Budafok, de az első nagy helyzet a Vasas előtt adódott Berecz azonban hat méterről mellé fejelt. A 21. percben Bakti 18 méteres lapos lövését fogta Dombó. A játékrész közepén vezetést szerzett a másodosztályú csapat: Beke a tizenhatoson belül egy szép csel után 15 méterről kilőtte a rövid sarkot. A Vasast feltüzelte a bekapott gól: Holender éles szögből leadott lövését kellett védenie Gundel-Takácsnak.

A 31. percben aztán két óriási bravúrt is bemutatott Dombó: Soltész első lövése kijött a kapusról, majd a duplázást is védte és végül lábbal mentett.

Három perccel később a Budafok megduplázta előnyét: Beke egy labdaszerzés után betört a tizenhatoson belülre, ahol egy csellel két védőt is becsapott és 10 méterről a jobb sarokba gurított. A 40. percben Beke harmadszor is betalált. A hazai támadó a Kovácstól kapott labdával simán átjutott Litauszkin, majd a kapujából kimozduló Dombó mellett a hálóba helyezett.

Jól kezdte a Vasas a második félidőt: Urblíknak volt két lövése, de az egyik fölé, a másik mellé szállt. A 69. percben Holender 21 méteres bombáját tolta fölé Gundel-Takács. A 75. percben Ihrig-Farkas 6 méteres fejesét is kiütötte a hazai kapus. A 92. percben Berecz fejesét szintén kiszedte Gundel-Takács, így maradt a 3-0.

Május 3-án a Puskás Arénában rendezendő döntőben tehát Budafok - ZTE mérkőzésre kerül sor.

MOL Magyar Kupa, elődöntő:

Budafok - Vasas 3-0 (Beke 22., 34., 40.)

Budafok: Gundel-Takács - Fótyik, Jagodics, Nándori  (Vaszicsku 71.)- Kalmár, Soltész, Adorján (Tischler 87.), Csonka - Bakti (Bíró 71.), Kovács D., (Németh 60.), Beke (Horváth 60.)

Vasas: Dombó - Ódor (Szalai 62.), Litauszki (Iyinbor 42.), Hegedűs, Silye (Szivacski 42.) - Sztojka (Hinora 42.), Berecz, Urblík - Holender, Zimonyi (Novothny 56.), Ihrig-F.