A Videoton szenvedve nyert, a Honvéd a 93. percben szerezte a győztes gólt - eredmények, tabella

A Vasas-Diósgyőr mérkőzésen is az utolsó pillanatokban született gól. A Mezőkövesd ötgólos meccsen verte a Debrecent.
Budai László 2018. március 17., szombat 18:59
Szerző: Budai László 2018. március 17., szombat 18:59

Honvéd – Haladás 2-1 (Bobál 43., Danilo 93.ill. Jagodics 61.)

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, Gazdag több lövéssel is próbálkozott, a vendégeknek mintegy 20 perc kellett, hogy felvegyék a mérkőzés iramát. A Haladás részéről Rabusic volt a legaktívabb, passza után Rácz majdnem betalált, de ő maga is veszélyeztette Gróf kapufát. A vezetést viszont a Honvéd szerezte meg a játékrész hajrájában, amikor Lanzafame középreadását Bobál Dávid bólintotta a hálóba (1-0).

A fordulás után egy aktívabb Haladás jött ki a pályára, aminek köszönhetően többször helyzetbe is kerültek, és egyenlíteniük is sikerült: Németh szabadrúgását Jagodics csúsztatta a kapuba (1-1). A vezetést is átvehették volna a szombathelyiek, de Németh Márió szabadrúgása a kapufáról kifelé pattant. Az ezt igencsak ingerülten fogadó, már lecserélt csapatkapitányt, Halmosi Pétert a kispadról második sárgával kiállította a játékvezető. A ráadás a hosszabbításban érkezett: a csereként beállt Danilo közelről betalálva megszerezte mind a három pontot a Honvédnak (2-1).

Videoton-Balmazújváros 1-0 (Juhász 84.)

Lazovic két veszélyesebb lövésével kezdődött az összecsapás: az egyiket egy önfeláldozó blokkolással, a másikat Horváth védésével sikerült hatástalanítania a Balmazújvárosnak. A fehérváriak türelmesen adogattak az első 20 percben, de nem sikerült nagyobb ziccerbe kerülniük. Ezután kicsit kijjebb jött a vendégcsapat, volt is egy kósza lövése, de az mellé pattant. A Vidi sokkal többet birtokolta a labdát, de a balmazi védelem tökéletesen zárt az első 45 percben.

A második játékrész elején sem találta ki sokkal jobban a Vidi, hogy miként tudná feltörni a vendégeket. A 60. percben aztán Huszti Szabolcs is a pályára lépett. A fehérváriak kissé aktívabbak lettek, elsősorban a jobboldalról jöttek ívelések: az egyik ilyen után S. Scepovic fejelt, de Horváth könnyedén védett. Csak sikerült azonban gólt szereznie a Videotonnak: Lazovic szabadrúgása után Juhász fejelt a kapust megelőzve a kapuba (1-0). Ezzel nyert is a Vidi.

DVSC-Mezőkövesd 2-3 (Könyves 16., Szatmári 82., ill. Koszta 35. – 11-esből, Bognár 41., Farkas 55.)

Támadóbban kezdett a Loki, és ennek meg is lett az eredménye: Varga K. passza után Könyves lőtt a bal sarokba a 16. percben (1-0). Ezt követően kiegyenlítettebb játék zajlott, majd egy viszonylag ártalmatlan szituációban Szatmári rúgott bele Tóthba, éppen a 16-oson belül – 11-es. A büntetőt Koszta lőtte magabiztosan a jobb sarokba (1-1). Sőt, nem sokkal később Barna adta el hátul, nagyon rossz helyen a labdát, amely pont Bognárhoz került, aki 16 méterről, a kapus felett kíméletlenül a kapuba emelt (1-2).

A második félidő elején aztán hamar még nagyobb bajba került a Debrecen: Farkas merészkedett fel az ellenfél kapujához, és lőtt 25-ről, védhetetlenül a kapu jobb oldalába. Remek találat volt (1-3). A Loki ment előre a szépítésért: Könyves élesen középre tett labdájáról azonban lemaradt Tabakovic, míg Varga K. lövése nem sokkal a jobboldali kapufa mellé pattant. Ezután pedig Bódi lövése pattant meg, de a labda centikkel elkerülte a jobb sarkot.

Addig támadott azonban a Loki, amíg meg nem lett a gól. Bódi szabadrúgása után Iszlai fejéről még a kapufára pattant a labda, de fél perccel később sikerült a szépítés: Kinyik beívelése után Szatmári vette át a labdát mellel, majd a jobb sarokba bombázott (2-3). Nem sokkal később egyenlíthetett is volna, de nagy helyzetben fölé bombázott. Dombónak Varga K. bombája és Bódi trükkös szöglete után is nagyot kellett védenie, így bár nagy nyomás volt a Kövesden, megszerezte a három pontot.

Paksi FC - Újpest 0-0

A nagy esőben és szélben lejátszott Paks-Újpest első félideje kevés helyzetet hozott. Az első komolyabb lehetőség Simon Krisztiáné volt, a 21 méteres lövése a kapufáról jött ki a 15. percben. A folytatásban is nehezen alakulhatott ki folyamatos játék. A 32. percben Burekovic baloldali beadására Simon robbant be, de 10 méterről mellé lőtt. A hajrában Hahn 16 méteres lövését fogta Pajovic, így 0-0 lett a félidő.

Fordulás után azonnal kapufával nyitottak a lilák, Novothny lövése után viszont kifelé pattant a labda. A folytatást is mezőnyjáték és nagy csata jellemezte, kevés helyzettel. Simon Krisztián közben megsérült, le is kellett cserélni.

A hajrában a hazaiak előtt adódtak lehetőségek: Hahn betörése után Bartha lőtt, Pajovic mentett, majd Lenzsér csúsztatott mellé, így 0-0-al zárult a mérkőzés.

Vasas – Diósgyőr 1-1 (Berecz 72. ill. Brkovic 93. )

A Diósgyőr kezdett valamivel veszélyesebben, Hasani megpattanó lövését azonban Nagy bravúrral védte, majd Vaskó tisztázott Ugrai közeli próbálkozását követően. A 24. percben Hangya szabadrúgásába Pavlov tette bele a lábát, Brkovic szögletre mentett. Nem sokkal később Hangya az alapvonalról pontosan adott középre, Berecz azonban gyengén lőtt, a védők könnyedén tisztáztak.

A második félidő elején Vaskó fejelt közelről, Antal nagyot védett. A 72. percben megszerezték a vezetést a hazaiak: James passzolt Berecznek, aki 18 méterről a kapuba lőtt. A DVTK próbált egyenlíteni, Ugrai szabadrúgását Nagy Gergely védte szépen, majd Shestakov beadása után Ioannidis ollózott, Nagy itt is bravúrral védett. A mindent egy lapra feltevő vendégeknek azonban a hosszabbításban összejött az egyenlítés: Ugrai jó szabadrúgását Brkovic csúsztatta a hálóba (1-1), így döntetlennel végződött a bajnoki.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I