Újpesti bravúr az EL-ben: Idegenbeli zakó után hazai kiütéssel jutottak tovább

Kétgólos idegenbeli veresége után hazai pályán magabiztos teljesítménnyel, simán nyert az Újpest azeri ellenfelével szemben.
Csakfoci Admin 2018. július 19., csütörtök 22:49
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 19., csütörtök 22:49

Már a meccs elejétől támadólag lépett fel az Újpest, amely tudta, legalább két gólt kell lőni a Neftci ellen. Ez a félidő közepén gyorsan összejött: előbb Litauszki fejelt egy szöglet után a hálóba, majd Sankovic lőtt hatalmas gólt a léc alá, így a lilák ledolgozták hátrányukat. Sőt, Novothny növelhette volna az előnyt, de fejese után a lécről jött ki a labda, 2-0 maradt a félidő.

A második játékrészben tovább folytatták magabiztos játékukat Zsótérék, és gyorsan háromgólosra növelték az előnyt: a 49. percben Obinna léphetett ki ziccerben, ütközött a vendégek kapusával, a labda Zsótér elé pattant, ő pedig nem hibázott (3-0). Egyre kedvezőbb helyzetben voltak az újpestiek, az azeriek pedig később sem jelentettek veszélyt Pajovic kapujára, sőt, a hazaiak lőtték meg a negyediket: Obinna lépett ki a bal oldalon, befelé húzott, majd remekül tekert a bal alsóba (4-0). Nebojsa Vignjevic kivárt a cserékkel, csak az utolsó 10 percben változtatott, közben a lilák magabiztosan őrizték előnyüket és jutottak tovább a 3-1-es idegenbeli vereség után. A következő körben a spanyol Sevilla vár az Újpestre.

Újpest - Neftci 4-0 (Litauszki 19., Sankovic 22., Zsótér 49., Obinna 64.)

Továbbjutott: az Újpest, 5-3-as összesítéssel