Fotó: kisvardafc.hu

Felkészülés: A nyári szerzemény duplájával verte a Kisvárda az oroszokat

Az egyszeres bosnyák válogatott Jasmin Mesanovic duplázott az FK Rosztov elleni felkészülési mérkőzésen.
Nyikes Zoltán 2021. július 12., hétfő 20:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 12., hétfő 20:29

Hétfő este a Kisvárda az ausztriai edzőtáborában az orosz élvonalbeli FK Rosztov ellen lépett pályára. Az NB I-es csapat hivatalos oldalának beszámolója szerint már a hatodik percben vezetést szerzett Joao Janeiro együttese, amikor Navratil bal oldali beadása után a Rosztov kapusa ügyetlenkedett, a labda Mesanovic elé került, aki 5 méterről a kapuba gurította, 1–0.

A 31. percben megduplázta előnyét a Kisvárda: Navrátil passzolt jobbról középre, a védőket megelőző Ötvös a bal oldali kapufára pörgette a labdát, a kipattanót Mesanovic a kapuba terelte, 2–0Hét perccel később akár három is lehetett volna közte, miután Bumba ugratta ki Navrátilt, aki középen egyedül vezette a labdát a kapusra, egy pillanatra megtorpant, ezzel megtévesztette a kapust, de 12 méterről fölé lőtt.

A fordulás után a klubhonlap szerint elmaradt egy jogos tizenegyes a kisvárdaiak számára, míg a túloldalon egy előre vágott labdával Almqvist került helyzetbe, de a Kravcsenko mellől leadott 12 méteres lövése elment a kapu mellett. A 74. percben összejött az oroszok szépítő gólja: bal oldali szöglet után Oszipenko csúsztatott bele a labdába, Odincov belért ugyan, de az a kapu bal alsó sarkában kötött ki, 2–1 - ez pedig a végeredményt is jelentette.

Felkészülési mérkőzés, Bad Blumau, Ausztria

Kisvárda–FK Rosztov (orosz I.) 2-1 (Mesanovic 6. és 31., ill. Oszipenko 74.).

Kisvárda:Odincov – Hej, Prenga, Kravcsenko, Leoni – Szimovics, Melnik – Bumba (Karabeljov, 69.), Ötvös (Asani, 61.), Navrátil (Gosztonyi, 75.) – Mesanovic (Nagy M. K., 61.). Vezetőedző: Joao Janeiro

Rosztov:Baburin – Terentyev, Hadzikadunic, Oszipenko, Glebov, Kalinyin, Hasimoto (Scsetinyin, 76.), Poloz, Almqvist, Bajramjan, Sowe. Vezetőedző: Valerij Karpin

Vidi: Megvan, melyik Premier League-csapatba igazol a távozó Eb-kerettag védő
A csakfoci.hu információi szerint eldőlt, hogy Bolla Bendegúz, a MOL Fehérvár FC hátvédje a Premier League-ben szereplő Wolverhampton Wanderes csapatánál folytatja pályafutását.