NB I: Az újonc a 92. percben lökte kiesőhelyre a Honvédot - videó

A hosszabbításban dőlt el a szombat esti, ötgólos Honvéd-Budafok bajnoki, amelynek végén a hajrában a győzelemért sokat tevő vendégek örülhettek.
Csakfoci Admin 2021. február 13., szombat 21:27
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 13., szombat 21:27

Az OTP Bank Liga 21. fordulójának szombati utolsó mérkőzésén két alsóházi csapat találkozott: a mérkőzés előtt biztossá vált, hogy a Honvéd győzelme esetén öt pontra elléphet a kieső helytől, a Budafok pedig egy esetleges három ponttal a kispestieket, valamint a ZTE-t is megelőzheti.

A 7. percben Kovács csúsztatott Zsórihoz, azonban a budafokiak támadója nem tudta elvinni a labdát Tujvel mellett, a 14.-ben a másik oldalon Szendrei lőtt el egy szöglet utáni kipattanót, de az eredményjelző táblát találta el.

A játékrész felén túl vezetést szerzett a Budafok: a Honvéd kapujától 23 méterre végezhetett el szabadrúgást a Budafok, Kovács Dávid remek lövése pedig a bal felső sarokban kötött ki (0-1). Nem sokáig tartott azonban Zsóriék előnye, a Honvéd ráadásul nem csak egyenlített, hanem három percen belül fordított is. Hidi bal oldali szabadrúgása után Batik fejesét Póser a kapufa segítségével mentette, a kipattanót azonban az érkező Gazdag a hálóba lőtte, majd egy előreívelés után Baloghtól Jagodics sarkának érintésével került Bőle elé a labda, aki a kapu jobb oldalába lőtt (2-1).

A fordulás után ismét egy szabadrúgás után találtak be a vendégek, egész pontosan egy öngóllal egyenlített az újonc: Kovács Dávid bal oldali szabadrúgása után a kapufáról kipattanó labda Szendrei testéről került a hálóba (2-2).

Mindkét oldalon cserék következtek, eseménytelenül, helyzetek nélkül zajlott a meccs, az utolsó tíz percre azonban megélénkült a játék. A 83. percben egy budafoki kontránál Takács kapta a labdát a jobb oldalon, majd pontosan passzolt az érkező Kulcsár elé, aki azonban 18 méterről jócskán fölé lőtt, nem sokkal később Ihrig-Farkas cselezte magát helyzetbe, lövését azonban védte Tujvel.

A vendégek kapuja előtt Traoré veszélyeztetett, de Póser a helyén volt, majd Zeke bal oldali lövését ütötte szögletre Tujvel. A 92. percben aztán megszerezte a győztes találatot a Budafok: Kulcsár emelte be a labdát Zsóri elé, akinek lövése még kipattant a bal oldali kapufáról, Ihrig-Farkas azonban érkezett és a hálóba lőtt (2-3).

Az újonc Budafok ezzel megszerezte a három pontot és ellépett a kieső helyről, már 9. a tabellán, megelőzve a 10. Zalaegerszeget és a 11., kieső helyre visszacsúszott Honvédot is.

Honvéd - Budafok 2-3

Gólszerző: Gazdag (37.), Bőle (40.) ill. Kovács D. (28.), Szendrei (52.-öngól), Ihrig-Farkas (92.)

Honvéd: Tujvel - Mezghrani, Batik, Bardea (Gale, 59.), Klemenz, Tamás - Hidi (Nagy D., 59.), Gazdag, Szendrei - Bőle, Balogh (Traoré, 82.)

Budafok: Póser - Huszti, Jagodics, Oláh, Zeke - Csonka, Filkor (Micsinai, 74.) - Szabó M. (Ihrig-Farkas, 69.), Kovács D. (Kulcsár K., 74.), Takács R. (Medgyes, 84.) - Zsóri

NB I: Furcsa kiállítás után bombagóllal nyert a Kisvárda a ZTE ellen - videó
A Kisvárda pályaválasztóként a ráadásban szerzett góllal 2-1-re legyőzte a Futács Márkó furcsa kiállítása után emberhátrányban játszó ZTE FC-t az NB I 21. fordulójának szombati játéknapján.