A Fradi két góllal is vezetett, de negyedóra alatt összeomlott - videó

A zöld-fehérek 14 perc alatt kaptak három gólt a második félidőben, ezzel elveszítették a cseh Slovan Liberec elleni mérkőzést.
Budai László 2017. január 28., szombat 16:15
Szerző: Budai László 2017. január 28., szombat 16:15

A Rapid Wientől elszenvedett 1-0-s vereség után ma délután a BL-győztes Milan Barossal felálló Slovan Liberec volt a Fradi ellenfele a spanyolországi edzőtáborban. A Fradi a Holczer - Dilaver, Nalepa, Leandro, Sternberg - Koch, Bognár - Kleinheisler, Radó, Moutari – Djuricin összeállításban lépett pályára, igaz, hamar változtatnia kellett, Koch megsérült, a helyére Botka érkezett.

Ez sem gátolta azonban a zöld-fehérek friss igazolását, az Anzsitól érkezett Amadou Moutarit abban, hogy a 41. percben remek gólt bombázzon a csehek kapujába. Ahogy véget ért az első játékrész, úgy kezdődött a második, ezúttal egy váratlanul elvégzett szabadrúgással és Böde fejesével mattolták az Európa Liga főtáblájáig jutott cseheket.

Úgy tűnt, a kétgólos előny elég is lesz a mérkőzés megnyeréséhez, ám a Liberec negyedóra alatt háromszor is eredményes volt. Előbb egy fejesből szépített a cseh csapat, majd egy rossz hazaadás és a csereként beállt Varga Ádám szabálytalansága után értékesített tizenegyesből egyenlített is. Sőt, alig pár perccel később újra közelről kapott gólt a Fradi fiatal kapusa.

Igaz, a lenti jegyzőkönyvből is látható, hogy ekkor már igen felforgatott volt a Fradi, amely végül 3-2-es vereséget szenvedett.

A Fradi első gólja 54.50-nél, a második 1.09.13-nál

Felkészülési mérkőzés

FTC-Slovan Liberec 2-3 (Moutari 41., Böde 48., ill. Graiciar 66., Vuch 79. – 11-esből, Graiciar 80.)

FTC: Holczer (Varga Á., 45.) - Dilaver, Nalepa (Cukic, 58.), Leandro (Csonka, 62.), Sternberg (Lakatos István, 62.) - Koch (Botka, 23.) - Radó (Varga R., 71.), Bognár (Ryu, 62.), Kleinheisler (Hajnal, 62.), Moutari (Csernik, 71.) - Djuricin (Böde, 45.)

Mobilról olvasod ezt a hírt? Ez érdekelni fog - kattints ide!