EL: Akár Szalaiék ellen is játszhat a Fradi a főtáblán - kialakult a csoportkör mezőnye

A magyar válogatott Szalai Attilát is foglalkoztató Fenerbahce bejutott az Európa Liga csoportkörébe, amelyben akár a Ferencváros is lehet a török csapat ellenfele.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 26., csütörtök 23:40
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 26., csütörtök 23:40

Szalai Attila a védelem bal oldalán kapott helyet a törökök kezdőcsapatában, és végigjátszotta a találkozót, melyen Enner Valencia mesterhármasának is köszönhetően fölényes sikert aratott a Fenerbahce, amely így kettős győzelemmel jutott a második számú európai kupasorozat 32 csapatos főtáblájára.

Az már korábban eldőlt, hogy a koefficiens-pontok alapján a magyar bajnok Ferencváros a negyedik, a Fenerbahce a harmadik kalapból várja a csoportkör pénteki sorsolását.

Szintén csoportkörbe került a skót Glasgow Rangers, valamint az osztrák Rapid Wien. A Lang Ádámot végig a soraiban tudó ciprusi Omonia a 4–2-es hazai győzelem után a belgiumi visszavágó rendes játékidejében 2–0-ra kikapott az Antwerpentől, a hosszabbításban nem született gól, a tizenegyespárbajt pedig a belga csapat nyerte, így Langék is a Konferencia-liga csoportkörébe kerültek át. A magyar válogatott védő nem rúgott tizenegyest a ciprusi csapatban.

A Holman Dávidot súlyos térdsérülés miatt nélkülöző Slovan Bratislava pedig háromgólos hátrányból várta a 20.45-kor kezdődő pozsonyi visszavágót az Olimpiakosz ellen, amely Pozsonyban 2–2-es döntetlent játszott az Olimpiakosszal, így a Konferencia Liga csoportkörében folytatja ez európai kupaszezont. (MTI/csakfoci.hu)

Európa Liga-rájátszás, visszavágók

A magyar vonatkozású mérkőzések

HJK Helsinki-Fenerbahce (Riski 27., 88., ill. Valencia 11., 14., 52., Sanliturk 92., Peltola 94. - öngól)
Továbbjutott: a Fenerbahce kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

Antwerp-Omonia Nicosia 2-0 (Miyoshi 28., Gerkens 84.) - tizenegyesekkel: 3-2
Tj.: az Antwep, (4-4), tizenegyesekkel.

A többi mérkőzés

Alashkert-Rangers 0-0 - kiállítva: James 40. (Alashkert)
Tj.: a Rangers 1-0-s összesítéssel.

Zorja Luhanszk-Rapid Wien 2-3 (Gladky 40., Zahedi 87. - büntetőből ill. Grull 10., Greiml 15., Fountas 68.)
Tj.: a Rapid Wien kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

Galatasaray-Randers 2-1 (van Aanholt 48., Piesinger 59. - öngól, ill. Egho 11.)
Tj.: a Galatasaray, 3-2-es összesítéssel.

Az Alkmaar-Celtic 2-1 (Aboukhlal 6., Starfelt 26. - öngól, ill. Furuhashi 3.)
Tj.: a Celtic, 3-2-es összesítéssel.

CFR Cluj-Crvena zvezda 1-2 (Debeljuh 34., ill. Katai 5., Pavkov 53.) - kiállítva: Rodriguez 78. (CFR Cluj)
Tj.: a Crvena zvezda kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

Slovan Bratislava-Olympiakosz 2-2 (Henty 42., Green 62., ill. El Arabi 33., Onyekuru 54.) - kiállítva: De Marco 26. (Slovan Bratislava)
Tj: az Olympiakosz, 5-2-es összesítéssel.

Legia Varsó-Slavia Praha 2-1 (Emreli 59.,70., ill. Ekpai 45.) - kiállítva: Holes 3. (Slavia Praha)
Tj.: a Legia Varsó, 4-3-es összesítéssel.

Sturm Graz-Mura 2-0 (Kiteishvili 39., Jantscher 66.) - kiállítva: Marusko 54. (Mura)
Tj.: a Sturm Graz kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

Biztos, hogy durva csoportja lesz a Fradinak az Európa Ligában - a lehetséges ellenfelek
Az már biztos, hogy az FTC a negyedik kalapból várhatja az Európa Liga csoportkörének péntek déli sorsolását.