Fotó: fradi.hu

Bombameglepetés az NB I-ben: A Fradi nem tudta legyőzni a kiesőjelöltet a Groupamában

Mak öngólja után egy kapushibának köszönhetően egyenlített a Fradi, amely ugyan mezőnyfölényben játszott, de a ziccerek hiányoztak.
Nyikes Zoltán 2022. február 26., szombat 21:21
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 26., szombat 21:21

Az NB I szombati játéknapjának utolsó meccsén az éllovas Ferencváros fogadta a kiesés ellen harcoló Gyirmót FC Győrt.

Az ilyen meccsekre szokás mondani, hogy "országos egyes", és ennek megfelelően is indult a találkozó, hiszen egy perc sem telt még el, amikor Botka jobboldali beadása remek volt Zachariassennek, aki 10 méterről fölé lőtte a nagy helyzetet. Támadásban is maradt a Fradi, a 8. percben talán ennél is nagyobb helyzet következett, miután Csörgő röviden tette haza a labdát, amire így lecsapott Bassey, de Rusák jól zárta a szöget és védte a ziccert.

Hatalmas meglepetésre aztán az addig többnyire csak védekező Gyirmót megszerezte a vezetést a 26. percben: Zeke baloldalról érkező beadását Mak fejelte 6 méterről, Klimovich mellől a jobb alsóba, öngól - 0-1.

A 35. percben a rendkívül aktívan játszó Civic veszélyeztetett, de éles szögből leadott lövését védte lábbal Rusák. A szünet előtt végül még összejött az egyenlítés jókora szerencsével a Fradinak: Civic balról érkező beadásánál csúnyán aláfutott Rusák, így Basseynek öt méterről csak az üres kapuba kellett fejelnie, 1-1.

A második játékrész ugyan Varga fejesével indult, de ezt követően ismét gyorsan hatalmas mezőnyfölényre tett szert a Ferencváros, igaz a hazai szurkolók által várt nagyobbnál nagyobb helyzetek nem sorjáztak.

De lehetőségből azért nem volt hiány, az 55. minutumban Civic adott be a megszokott helyéről ismét, a hosszún pedig Botka hat méterről, kapásból eltörte a labdát, ami így fölé pattant. A 66. percben a Gyirmót is felért a Fradi kapujához és nem is volt veszélytelen Nagy lövése, de azért jó egy méterrel elkerülte a bal sarkot.

Csercseszov pályára küldte a támadósorba Marquinhost, Bolit és Marint is, ám hiába a nagy nyomás, Rusáknak nem kellett bravúrt bemutatni. A Gyirmót szervezetten védekezett, a csereként pályára lépő és debütáló Gino Van Kessel pedig még egy lövéssel is megkínálta Dibuszt.

A háromperces hosszabbításban sem tudott gólt lőni a Fradi, így nagy meglepetésre otthon csak döntetlent játszott a kiesés ellen harcoló Gyirmóttal.