A Fradi fájdalmas vereséggel búcsúzott a BL-től és Európától - videó

Hiába alakított ki a hazaiaknál több veszélyes helyzetet az FTC, az első félidőt végigbekkelő Dinamo Kijev egy fejesgóllal 1-0-ra győzött a két csapat BL-csoportmeccsén. Ezzel az ukránok folytathatják az Európa Ligában tavasszal.
Dudás Gábor 2020. december 8., kedd 22:51
Szerző: Dudás Gábor 2020. december 8., kedd 22:51

A várt forgatókönyv zajlott tulajdonképpen a pályán a kezdősípszótól fogva. A mondhatni győzelmi kényszerben lévő FTC irányította a játékot és birtokolta a labdát, miközben a Dinamo Kijev hazai pályán is beállt bekkelni és kontrázni.

Utóbbiból nem sok minden valósult meg, igaz, a Fradi sem tudott sokszor veszélyt kelteni a kapunál, de azért akadtak lehetőségei a magyar bajnoknak. A legnagyobb a 25. percben: Laidouni remek labdaszerzése után Tokmac még egy cselt is megcsinált, mielőtt tiszta lövőhelyzetből kísérletezhetett 16 méterről - de nagyon csúnyán a kapu mellé-fölé lőtt.

Sőt, akár ennél is lehetett volna egy nagyobb helyzete az Ferencvárosnak még a 21. percben, amikor a hazaiak cspaatkapitánya, Sydorchuk a 16-oson belül ért kézzel Laidouni belöbbölt labdájához, de a svéd bíró nem ítélt 11-est.

Dinamo Kijev-Fradi: 11-es volt? Igen vagy nem? Írd meg kommentben!

Közzétette: csakfoci.hu – 2020. december 8., kedd

A félidőben azért összekapta csapatát a hazaiak román szakvezetője, Mircea Lucescu, mert egy kevésné passzív Dinamo jött ki a pályára. Az 55. percben az FTC, az 58.-ban pedig az ukránok is eltalálták a kaput (először a mérkőzésen), de egyik esetben sem kellett nagy kapusbravúr a védéshez.

A 60. percben viszont -  tulajdonképpen a semmiből - megszerezte a vezetést a hazai csapat. Shaparenko szabadrúgása után Popov fejelt hat méterről a bal alsóba (1-0).

Alig egy perccel később kis híján egyenlített a vendégcsapat, de Uzuni sistergős löketét kiszedte a bal alsóból Buscsan. A 78. percben Tokmac lekészítése után Zubkov tekert ballal, 17 méterről, kevéssel a jobb kapufa mellé. A hajrára Rebrov bedobta Baturinát, Makot, Isaelt és Bolit is a támadósorba, de csak utóbbi tudott némi veszélyt jelenteni.

Gól viszont már nem született, a Dinamo 1-0-ra nyert, így csoportharmadik lett, az FTC pedig elköszönt erre az idényre Európától.

Bajnokok Ligája, G-csoport:

Dinamo Kijev - Ferencváros 1-0 (Popov 60.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Dinamo: Buscsan - Kedziora, Zabarnyi, Popov, Mykolenko - Shaparenko, Sydorcsuk (Andriyevskiy, 92.), Garmash (Supryaha, 69.) - Tsygankov (Lednev, 85.), Verbic (Rodrigues, 85.), De Pena (Supryaha, 69.)

FTC: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 80.), Blazic, Dvali, Heister - Laidouni, Haratin (Isael, 74.), Somália - Uzuni (Baturina, 74.), Tokmac (Boli, 86.), Zubkov (Mak, 80.)

Rebrov: "Ez a meccs az első gólig tartott" - így látta a Fradi BL-szereplését és kijevi vereségét
Szergej Rebrov szerint 11-est is kaphatott volna a Ferencváros Kijevben, de inkább a kimaradt helyzetek döntöttek. A Fradi-edző szerint rengeteget tanulhat csapata a most véget ért BL-szereplésből.
Szentlőrinc
Novák Zsombor/Mahler Gergő
Egy középcsatár és egy szélső támadó is érkezett a Szentlőrinchez: Novák Zsombor és Mahler Gergő már be is mutatkozott az MTK Budapest elleni bajnokin.
Caio Da Cruz
Távozott Diósgyőrből Caio Da Cruz, azaz az elmúlt szűk egy hónapban Kuznyecov Szergej edzéseit látogató fiatal brazil támadó most nem lesz a DVTK labdarúgója.
MTK Budapest
Vadnai Dániel
Az MTK Budapest szerződtette az NB I-es Mezőkövesd Zsóry FC-től Vadnai Dánielt, aki a 2007/08-as idényben bajnoki címet szerzett a fővárosi kék-fehérekkel.