Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I: Varga Barnabás pazar mesternégyesével nyert a Fradi - videó

A Ferencváros a nagy napot kifogó, négy gólt szerző és egy gólpasszt is kiosztó Varga Barnabás vezérletével győzött 5-1-re az Örökrangadón.
Dudás Gábor 2024. február 6., kedd 21:55
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 6., kedd 21:55

Miközben a hazai focihírek leginkább az újpesti történések és tulajdonosváltás körül koncentrálódtak, a Groupama Arénában a legnagyobb múlttal rendelkező magyar (Örök)rangadóra került sor. Amelyet az FTC kezdett aktívabban, és már a 8. percben vezetést is szerezhetett volna, előbb Loncar, az ötös sarkáról leadott lövését blokkolták, majd Maiga tüzelt 20 méterről, nem is sokkal a kapu fölé.

A 19. percben Demjén talán már most bemutatta az év NB I-es védését, amikor Zachariassen közeli kísérletét hihetetlen bravúrral ütötte ki a kapu bal oldalából. Három perccel később viszont már verve volt a kapus: Marquinhos bal oldali beadása után Varga Barnabás 6 méterről fejelt, a labda pedig a rosszul kimozduló Demjén fölött a kapuba vágódott (1-0). Az első félóra végén a magyar válogatott csatár kis híján megduplázta góljai számát, de 6 méterről ezúttal célt tévesztett.

Egy percre rá aztán szinte a semmiből egyenlítettek a vendégek. Bognár István hozta előre a labdát, majd miután nem támadta senki, 25 méterről lőtt is, de eltalálta Wingót, ám így lett jó a kísérlete, hiszen a labda az amerikai védő testéről a jobbra mozduló Varga Ádámot becsapva a kapu közepébe csapódott (1-1).

A félidő hajrájában Varga Barnabás kétszer is közel járt az újbóli vezető gólhoz, de előbb egy védőről pattant a labda a kapu mellé, majd a játékvezető érvénytelenítette lökés miatt a találatát.

A szünet után aztán elindult a "Varga-show"?: a támadó az 52., az 53. és az 56. percben is betalált (egy szerencsés, egy szemfüles és egy fejesgól eredményeként), így villámgyorsan (3 perc és 28 másodperc alatt) eldöntötte a bajnokit (4-1).

A 64, percben Loncar még sikertelenül próbált feliratkozni a gólszerzők közé, Demjén szépen védett a fejesénél, de aztán a középpályás a következő különcsatát már megnyerte, a 66. percben Varga sarkazós gólpassza után 10 méterről lőtt a bal alsóba (5-1).

A folytatásban is dominált az FTC, de több gól már nem esett, a hazai hívek viszont annak is örülhettek, hogy Sammy Mmaee is visszatérhetett a pályára. 5-1-s győzelmével a Ferencváros vezeti az NB I tabelláját, de még meg kell várnia, mit játszik a Paks csütörtökön, a Mezőkövesd otthonában.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Ferencváros – MTK Budapest 5-1 (Varga B. 22., 52., 53., 56., Loncar 66., ill. Bognár I. 31.)

FTC: Varga Á. - Cissé (Mmaee, 67.), Wingo, Ramírez (Dhonata, 78.) - Zachariassen, Abu Fani, Habib (Besic, 78.), Loncar, Marquinshos - Varga B. (Lisztes, 67.), Kodro (Makreckis, 46.)

MTK: Demjén - Kocsis, Kádár, Hej - Kovács M., Thiam (Kosznovszky, 58.), Kata, Végh (Varju, 46.), Nagy Zs. (Kovács P. (78.) - Bognár (Spalek, 63.), Ennin (Jurina, 63.)

Újpest – DVSC 1-2

Vignjevic lehangoló és néma meccse Újpesten: "Én voltam az utolsó, aki tudott a tulajdonosváltásról"
Nem kizárt, hogy Nebojsa Vignjevic az utolsó találkozóján meccselt Újpesten, a DVSC ellen, és tőle szokatlan mozzanatokkal búcsúzhatott a kispadtól.