Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Németh Krisztián volt a nyerőember, az MTK hátrányból fordítva győzte le a Mezőkövesdet - videó

Az MTK hazai pályán, hátrányból fordítva győzte le a Mezőkövesdet.
Csakfoci.hu 2024. február 23., péntek 21:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 23., péntek 21:53

Az NB I 22. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a sereghajtó Mezőkövesd az MTK Budapest otthonába látogatott.

Az első lehetőség a vendégek nevéhez fűződött, Drazic csent el egy labdát Kocsistól az MTK 16-osának sarkánál, a kövesdi támadó egy társat keresve középre adott, ám Demjén jól mozdult ki és ölbe vette a labdát. A folytatásban Bognár jó 30 méteres lövése szállt el a kapu fölött.

A 7. percben aztán egy kontra végén a 150. NBI-es meccsét játszó Cseke révén a Kövesd jutott előnyhöz, a korábbi MTK-középpályás Drazic passza után, a 16-oson belülről lőtte ki a jobb sarkot (0-1).

Később Drazic járt közel a gólhoz, Molnár visszakészítése után vette célba a bal felsőt, Demjén nagy bravúrral védett. A 25. perc végén az MTK is helyzettel jelentkezett: Antonov éles szögből leadott lövése Kovácsik kapusról pattant szögletre.

A 34. percben Drazic nagy lendülettel indult meg az MTK kapuja felé, a 16-oson belülről egy csel után helyzetbe hozta magát, majd csúnyán mellé-fölé lőtt. Az első félidő hajrájában Antonov sarokrúgása után Németh Krisztián elé csorgott a labda, a rutinos támadó pedig közelről, fordulásból a kapuba pofozta a labdát, így 1-1-es döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően két mezőkövesdi lehetőséget jegyezhettünk fel: előbb Babunski, majd Kállai lőtt jócskán a kapu fölé. Az 58. percben aztán Antonov tekert középre, Németh a védők között fejjel tette kapura a labdát, azonban bólintása a kapu tetejére hullott. Percekkel később Babunski lövése nagyobb veszélyt hordozott magában, a vendégek középpályása a 16-os vonaláról, ballal tekert a kapufa mellé. A 66. percben Beriashvili sérülés miatt hagyta el a pályát, érkezett azonban a Mezőkövesdbe az az Ugrai Roland, aki december 10-e óta most először lépett pályára. A csereként beállt Molnár Rajmund csúsztatása Kovácsik ölébe hullott a 67. percben.

A 70. percben aztán megszerezte a vezetést a házigazda: Antonov bal külsővel tett egy labdát Németh fejére, ő pedig egy jól helyezett fejessel a bal alsóba juttatta a labdát, ezzel megszerezte második gólját (2-1). Kevesebb mint két perc múlva Németh harcolt nagyot egy labdáért, ami Varju elé csorgott, az MTK szárnyvédője pedig jobbal a kapuba lőtt, első élvonalbeli gólját szerezve (3-1). A mérkőzés hajrájában még egy szögletre pattanó Kata-lövést és egy középre tartó Ugrai-próbálkozást láthattunk.

Az MTK így otthon tartotta a három pontot. és ideiglenesen fellépett a ötödik helyre a tabellán, míg a Mezőkövesd az utolsó pozícióban maradt.

NB I, 22. forduló

MTK Budapest-Mezőkövesd 3-1 (Németh K. 45., 70., Varju 72., ill. Cseke 7.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju, Horváth A. (Thiam, 58.), Kata, Bognár (Kosznovszky, 86.), Antonov (Nagy Zs., 86.) - Németh K. (Stieber, 77.), Jurina (Molnár R., 58.)

(cserék: Rácz, Kosznovszky, Kovács M., Molnár R., Nagy Zs., Spalek, Stieber, Thian, Vadnai)

Mezőkövesd: Kovácsik - Szivacski, Pillár, Beriashvili (Szilágyi, 66.) - Kállai K., Babunski (Ugrai, 66.), Cseke (Szolgai, 81.), Brtan, Vajda - Molnár G., Drazic

(cserék: Piscitelli, Bőle, Cseri, Hedlund, Karnitskiy, Kócs-Washburn, Kojnok, Sampeiro, Szalai J., Szilágy, Szolgai, Ugrai)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.