NB I: Mészöly első Újpest-meccsét a Diósgyőr bánta - 134 nap után nyertek a lilák idegenben

Győzelemmel debütált újra az Újpest kispadján Mészöly Géza, a lila-fehérek Diósgyőrben nyertek 2-1-re a több helyzetet kidolgozó hazaiak ellen, így elléptek a kiesőzónától, egészen a 9. pozícióig.
Dudás Gábor 2024. február 11., vasárnap 16:41
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 11., vasárnap 16:41

Az Újpest az előző 9 kilenc NB I-es meccséből 8-at elvesztett, 1-szer pedig ikszelt, de a klubtörténeti negatív sorozata veszélye is fent állt, hiszen olyan még soha sem volt a IV. kerületi klub történetében, hogy 10 forduló alatt mindössze 1 pontot szerezzen.

Ennek megakadályozása volt a harmadszor is visszatérő újpesti vezetőedző, Mészöly Géza feladata: a héten több mint 12 év után kinevezett tréner Nebojsa Vignjevicet váltotta a kispadon, és az ellen a DVTK ellen kellett csatába vezetnie a csapatát, amely két első tavaszi meccsén nem tudott győzni. Az újpesti drukkerek egy "Isten hozott újra köztünk, Géza" felirattal fogadták Miskolcon a szakembert.

A Diósgyőr előtt adódott az első, a második, majd a harmadik lehetőség is, rögtön az első tíz percben, de Holdampf, Gera és Acolatse lehetőségéből sem született vezető találat. A 14. percben viszont jött az Újpest gólja: a fiatal Radosevic úgy fejelt közelről a hazai kapuba, hogy Odincov kapus épp elé ütötte Tamás bal oldali beadását (0-1).

Mészölynek egy kényszerű cserét kellett pár perccel később végrehajtania, Tamás nem tudta folytatni a játékot sérülés miatt.
A 35. percben közel járt az egyenlítéshez a DVTK, de Acolatse elrontotta a ziccerét Stpehen remek bal oldali centerezését követően. A 43. percben aztán Odincov szép mozdulattal ütötte ki Mörschel 25 méteres szabadrúgását. Maradt a 0-1 a szünetre.

Alaposan bekezdett a hátrányban lévő DVTK a második játékrész elején. Előbb Pernambuco lövését ütötte ki a remek napot kifogó Banai, majd Jurek 10 méteres kísérleténél blokkolt a kapu előtt álló Pauljevic.

Az 50. percben viszont már jött a megérdemelt egyenlítő gól: Vancas kisszöglete után Holdampf jobbról adott be, a csereként nemrég beállt Edomwonyi pedig közelről úgy fejelt a jobb alsóba, hogy a vetődő Banai ebbe is beleért, de védeni ezúttal nem tudott (1-1).

Lendületben is maradt a DVTK, és úgy tűnt, akár meg is fordíthatja a találkozót. Ehelyett megint jött a lélektani szempontból nagyon fontos újpesti találat: a 73. percben Ljujic szöglete után Mörschel úgy hat(!) hazai játákos közül fejelte a győztes gólt a kapuba (1-2).

Kampetsis két nagy helyzete, illetve Banai védései következtek, de gól már nem született. Mészöly Géza harmadszor is győzelemmel mutatkozott be az Újpest kispadján. A fővárosiak sikerükkel lezárták történetük egyik leghosszabb, kilenc bajnoki mérkőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatukat, amelyre legutóbb 1986-ban volt példa a csapat történetében.

A lilák ráadásul szeptember 30. után nyertek ismét idegenben, nem véletlenül éltették a szurkolók a meccs végén a visszatérő vezetőedzőt.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

DVTK – Újpest FC 1-2 (Edomwonyi 50., ill. Radosevic 14., Mörschel 73.)

Diósgyőr: Odincov - Gera (Kampecisz, 80.), Lund, Szatmári, Stephen (Bokros, 46.) - Holdampf, Vallejo, Popadiuc (Pernambuco, 46.) - Jurek (Farkas, 63.), Acolatse (Edomwonyi, 46.), Pozeg Vancas

Újpest: Banai - Pauljevic, Koburi, Fehér - Simon (Sasere, 78.), Radosevic, Anculasz, Tamás (Ljujic, 27.) - Mörschel, Csoboth (Kiss T., 81.) - Ganea

Paksi FC – Kecskemét 1-0

19:45: ZTE – Mezőkövesd

Mészöly győztes visszatérése az Újpest kispadjára: "No Géza, no party"; "Csobothnak mondtam: gyere már le, megőrültél?"
Mészöly Géza nem csak a Diósgyőr legyőzésével, de igencsak könnyed hangulatú és néhol szabadszájú sajtótájékoztatójával tette emlékezetessé újpesti visszatérését vasárnap.