Fotó: mtkbudapest.hu

NB I-es felkészülés: Ötgólos meccsen győzött le szlovák élcsapatot az MTK a bajnoki főpróbán

Az MTK Budapest 3-2-re győzött a Banská Bystrica elleni, szombati felkészülési mérkőzésen.
Póczik Dávid 2024. január 27., szombat 14:54
Szerző: Póczik Dávid 2024. január 27., szombat 14:54

A szlovák első osztályú bajnokság élcsapata, a Banská Bystrica ellen tartotta a bajnoki főpróbát az MTK Budapest, Horváth Dávid csapata szombaton 13.00-tól mérkőzött meg a szlovák együttessel.

A budapesti kék-fehérek az első félidőben egygólos előnyre tettek szert a 18 percben Hej tört nagy lendülettel előre, majd a labda Bognár elé került, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0) - tájékozatott a mérkőzés alakulásáról az mtkbudapest.hu.

A második játékrészben közel állt az egyenlítéshez a Besztercebánya: a 62. percben Polievka lőhetett 11-est, a labda Demjén érintése után a kapufáról jött kifelé a mezőnybe. A kihagyott büntető megbosszulta magát a túloldalon, a 65. percben Antonov ívelt be, Molnár csúsztatott, Hruska még mentett, de a kipattanót Kocsis értékesítette 5 méterről (2-0)! Két perccel később már nem hibázott Polievka, a támadó egy szép szóló után talált be közelről (2-1), ezzel szépítettek a vendégek.

A 77. percben aztán az egyenlítés is összejött: Polievka került helyzetbe, és 16 méterről a hálóba is helyezett (2-2). Négy perccel később ismét rezgett a háló: Molnár remekül megverte az emberét Spalek passza után, az érkező, csereként beállt Kosznovszky pedig 6 méterről a hálóba bombázott (3-2) - ezzel pedig kialakította a mérkőzés végeredményét.

Felkészülési mérkőzés

MTK Budapest-Banská Bystrica (szlovák, I. o.) 3-2 (Bognár 18., Kocsis 65., ill. Polievka 67., 77)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju (Kosznovszky, 75.), Horváth A., Kata (Végh, 75.), Bognár (Thiam, 75.), Antonov (Kovács M., 75.) - Stieber (Molnár R., 60.), Jurina (Spalek, 60.)

(cserék: Rácz, Vadnai, Nagy Zs., Kosznovszky, Thiam, Végh, Kovács M., Spalek, Molnár R.)

Magyar nevelőedzője a La Ligába berobbant Yaakobishviliről: "A legnehezebb mozgásformákat is azonnal lekopírozta, amire csak kevesen képesek ennyi idősen"
Nem túlzás, Yaakobishvili Antal berobbant a spanyol futballba. Egy hete szinte folyamatosan a Girona fiatal magyar tehetségéről cikkeznek Spanyolországban. Honlapunk megkereste azt a magyar szakembert, aki az első edzője volt itthon. Somodi László elmondta, milyen adottságokból lehetett már látni óvodás korában is, hogy többre viheti, mint az átlag.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)