Fotó: fehervarfc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Kalmár gólt szerzett, a DAC kiütéses győzelmet aratott a Fehérvár ellen - videó

A Dunaszerdahely felkészülési mérkőzésen 5-0-ra győzött Fehérváron, míg a Debrecen a Kazincbarcikát győzte le.
Póczik Dávid 2023. július 1., szombat 19:17
Szerző: Póczik Dávid 2023. július 1., szombat 19:17

Szombat este a magyar első osztályú Fehérvár FC a Dunaszerdahely együttesével vívott felkészülési mérkőzést. Az első játékrészben már kétgólos előnybe kerültek a csallóköziek: a 17. percben Bambock adta el hátul a labdát, amely Kalmár elé került, lövését még bravúrral védte Kovács, de a kipattanóra Kacer érkezett és közelről nem hibázott (0-1). Majd a félidőig a magyar válogatott Kalmár Zsolt is betalált, a középpályás 16 méterről lőtte ki az alsót (0-2) - derült ki a fehervarfc.hu tájékoztatásából.

Rögtön a fordulást követően megszületett a DAC harmadik gólja, ekkor Ramadan lövése Larsenről pattant a kapuba (0-3). Ramadan negyed órával később újfent betalált, egy csel után lőtt hatalmas gólt 16 méterről (0-4). A csereként beállt Trusa ugrott ki a 79. percben, majd higgadtan átpöckölte a labdát a kapus fölött (0-5), ezzel pedig beállította a mérkőzés végeredményét.

Felkészülési mérkőzés

Fehérvár FC-Dunaszerdahely 0-5 (Káčer 17., Kalmár 41., Ramadan 46., 60., Trusa 79.)

Vidi (1. félidő): Kovács - Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke - Pinto, Bambock - Kastrati, Houri, Schön - Katona

Vidi (2. félidő): Rockov - Kiss M., Larsen (Ódor 61.), Spandler (Husvéth 61.), Bedics - Kovács, Houri (Kecskés 61.) - Menyhárt, Ambach, Pető - Tóth T. V.

A Debrecen szintén szombat este lépett pályára felkészülési mérkőzésen, a Loki az NB II-es Kazincbarcika ellen aratott 3-0-s győzelmet.

A Loki első gólját Bárány Donát szerezte, aki az első félidőben Alexandros Kyziridis szöglete után 6 méterről fejelt a kapuba. A második félidőben előbb Bódi Ádám talált be egy jobb oldali beadás után, majd a hajrában Farkas Tamás állította be a mérkőzés végeredményét - írja a dvsc.hu.

Debreceni VSC-Kazincbarcika 3-0 (Bárány 43., Bódi 61., Farkas T. 87.)

DVSC (1. félidő): Milosevic – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Sós, Ojediran, Manrique, Dzsudzsák, Kyziridis, Szécsi, Bárány

DVSC (2. félidő): Megyeri – Baranyai, Loncar, Neofítidis, Ferenczi, Bévárdi, Vajda, Varga J., Farkas T., Bódi, Mance

ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.