Fotó: pfla.hu

NB I: Egy gólt megőrzött az előnyéből a Puskás Akadémia a nagy mozdulatok meccsén

Három látványos találatot és egy kapufát is láthattak többek között a szurkolók a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd vasárnapi NB I-es meccsén, amelynek a végén a dobogóért hajtó hazaiak örülhettek 2-1-s győzelmüknek.
Dudás Gábor 2023. április 23., vasárnap 18:20
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 23., vasárnap 18:20

Jól kezdett a dobogóért harcoló Puskás Akadémia, Ormonde-Ottewill két veszélyes beadással is jelentkezett rögtön a meccs elején, de Zahary, majd Levi sem tudott végül a kapuba találni.

A 20. percben viszont már előnybe került a házigazda: Puljic kapott egy gyors bedobást, majd az alapvonaltól ügyesen kanalazta vissza a labdát Grubernek, aki az ötöstől fejelt a kapuba (1-0).

A fiatal támadó nem sokkal később majdnem megszerezte a második gólját is, de remek egyéni akcióját és cseleit követően hiába lőtt 12 méterről, Piscitelli lábbal védett egy óriásit. Az első félóra végén Puljic is tesztelte távolról az olaszt, de ő sem járt ekkor még sikerrel.

A 46. percben viszont már igen: Puljic tört előre, lerázta az emberét, Karnitskit is, majd 18 méterről remekül tekert a kapu jobb oldalába (2-0).

Két nagy helyzettel kezdődött a második játékrész. Előbb Drazic került ziccerbe, de az ötösről leadott lövésénél nagyot védett Markek. A másik oldalon aztán Levi fejjel találhatott volna be, de 15 méteres(!) bólintása a lécen csattant, alaposan meglepve Piscitellit.

Kuttor Attila az 56. percben már a negyedik cseréjét küldte pályára, Babunski pedig szinte azonnal meghálálta a lehetőséget. A támadó a 60. percben remek mozdulattal, sarokkal talált be egy bal oldalról érkezett Besirovic-centerezést követően (2-1).

Feltámadt a vendégcsapat a cseréknek is köszönhetően, de a félidő közepén így is visszaállíthatta volna a házigazda a kétgólos különbséget. A 67. percben Levi emelt középre, Piscitelli rossz helyre ütötte a labdát, de Puljic hat méterről az üres kapu bal sarka mellé lőtt.

Némi zavart követően a hazai csapat rendezte sorait és ismét a kezébe vette az irányítást. De így is volt egy nagy helyzetük a 2-2-höz a vendégeknek, ám Besirovic bombájánál Markek a meccs bravúrját mutatta be.

Így a zsinórban harmadik vereségüket elszenvedő kövesdiek hiába álltak talpra a rosszul sikerült első félidőt követően, végül pont nélkül távoztak a Pancho Arénából, ezzel továbbra is a kiesőzóna felé kell tekintgetniük. A Puskás Akadémia pedig egy pontra megközelítette a harmadik helyen álló Paksot a tabellán.