Fotó: zaol.hu / Szekeres Péter

NB I: A Loki Dzsudzsák nélkül is lenullázta a kupadöntős Zetét

A kissé tartalékos DVSC megérdemelt, 2-0-s győzelmet aratott az egyre nehezebb helyzetben lévő ZTE otthonában, így továbbra is versenyben van a nemzetközi kupaindulásért az NB I-ben.
Dudás Gábor 2023. április 23., vasárnap 20:40
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 23., vasárnap 20:40

Sokáig nem a foci legszebb arcát mutatta a mérkőzés, sok volt a pontatlanság és kevés a fantázia - mindkét csapat játékában. A DVSC öt középpályással, óvatosan futballozott, a ZTE pedig - amelynek papíron nagyobb tétje volt a találkozónak - nem igazán tudott mit kezdeni a vendégekkel.

Kisebb lehetőségek azért így is kialakultak, majd az első nagyobb helyzetből rögtön gól született. A 35. percben, egy eladott labda és Mance remek kiugratása után Szécsi 17 méterről, látványosan pöccintette el a játékszert a kifutó Demjén mellett (0-1). Szép kontra végén szerzett vezetést a DVSC.

Szinte azonnal válaszolhatott volna a Zete, de Tajti 18 méteres löketét szép vetődéssel hárította Megyeri.

A fordulás után a szünetben hármat is cserélő házigazda próbálta magához ragadni a kezdeményezést, de a Loki alakította ki inkább a helyzeteket. Az 59. percben Mance közeli lövésénél hárított bravúrral Demjén, de előtte is akadt már dolga, Babunski fejesénél is nagyot kellett már védenie.

Picit lüktetőbb, tempósabb és élvezetesebb lett a játék, született egy debreceni lesgól is Bárány révén, hogy aztán a cserecsatár a hajrában eldöntse a találkozót. A 85. percben, egy gyorsan elvégzett Szécsi-szabadrúgás után Babunski fejelte-birkózta tovább a labdát, amit aztán a kapu előtt érkező Bárány pofozott a hálóba (0-2).

A DVSC az eltiltott Dzsudzsák és Ferenczi nélkül is megérdemelt győzelmet aratott Zalaegerszegen, ezzel feljött a 4. helyre, a ZTE viszont zsinórban harmadik meccsén sem talált be az NB I-ben, és csak három ponttal áll a már kiesőpozícióban lévő Honvéd előtt.