Fotó: paksifc.hu

NB I: Brutális első félóra, két kapuscsere és öt gól a Paks-Diósgyőr meccsen - Bognárék megelőzték a Fradit és az élre álltak

A Paks három gyors góllal sokkolta a Diósgyőrt, ezzel el is döntötte az összecsapást. Bognár Györgyék győzelmük után három ponttal vezetik az NB I-et.
Budai László 2023. november 24., péntek 21:53
Szerző: Budai László 2023. november 24., péntek 21:53

A válogatott mérkőzések miatti szünet után a 14. fordulóval, és a Paks-Diósgyőr bajnokival folytatódott az NB I. A második helyen álló tolnaiak egy döntetlen és egy vereség, míg a hatodik miskolciak egy döntetlen és egy győzelem után készültek a találkozóra. A DVTK-ban először kezdett a korábban, kupameccsen a Real Madrid felnőttcsapatában is szerepelt Franchu.

A paksiak brutális első félórát produkáltak a Diósgyőr ellen. Az egész azzal kezdődött, hogy egy versenyfutás végén történt hazaadás után a DVTK kapusa, Odyntsov elcsúszott, igaz, a labdát így is elkanalazta, de Hahn véletlenül fejbe rúgta az ellenfelet. Az ukrán kapus ugyan láthatóan megszédült, de nem cserélték le, pedig talán le kellett volna a fejsérülés miatt.

Szinte rögtön az eset után Odyntsov alá is futott Mezei középre ívelt szabadrúgásának, így Könyves a hosszúról, kiszorított szögből szépen a kapuba tudott passzolni (1-0).

Tíz perccel később Pozeg Vancas kanalazta rossz helyre a labdát, így Mezei 22-ről lőni tudott, a kellemetlen, de azért nem védhetetlen kísérlet után pedig a labda Odyntsov keze mellett a bal alsóba zúdult (2-0). Ezután le is cserélték a láthatóan nem 100 százalékos kapust.

Kapuscsere ide vagy oda, a Paks lendületben maradt: a 27. percben egy bal oldali szöglet után Szélpál fejesét ugyan még nagy bravúrral lécre tolta a pár perce pályán lévő Sentic, Szabó J. azonban közelről bepasszolta a kipattanót (3-0).

Nem csoda, hogy Kuznyecov Szergej kettőt is cserélt a szünetben: Bokros és Pernambuco érkezett Franchu, valamint Lukács helyére.

Jobban is indult a vendégeknek a második játékrész. A 49. percben Acolatse bombázott 17 méterről, nem sokkal fölé. Ezután Szélpál blokkolt egy labdát könyökkel a tizenhatoson belül, amiért 11-est kapott a DVTK. A büntetőt Pozeg Vancas helyezte magabiztosan a bal alsóba (3-1).

A 61. percben a Windecker sérülése miatt csereként beállt Horváth K. is próbálkozott, balról, a lábak között lőtte el a labdát, Sentic védett a jobb alsó elől. Majd Mezei tekert kapura veszélyesen egy jobb oldali szögletet, a diósgyőri kapusnak a léc alól kellett kitolnia a labdát.

A 66. percben Könyves kapott remek kiugratást, Szatmári menteni tudott előle, de úgy, hogy a labdát saját kapuja felé emelte, Sentic azonban visszaért és óriásit mentett. Közben viszont fejjel nekiesett a kapufának, így a cserekapust is ápolni kellett, végül tudta folytatni.

A 80. percben újabb kontrával futott el a Paks: a csereként beállt Haraszti kiosztott egy kötényt, majd Hahnhoz passzolt, aki egy csellel visszavette a labdát a bal lábára, majd a hosszúba tekert (4-1).

A hajrában - vélhetően a fiatalszabály miatt - a Paks is kapust cserélt, a 19 éves Simon Barnabás jött be Szappanos Péter helyett, és kétszer védenie is kellett, de az állás már nem változott.

A Paks tehát végül simán elintézte a Diósgyőrt, ezzel megelőzte a Fradit a tabellát, és három ponttal vezeti az NB I-et. Igaz, a budapesti zöld-fehérek jelen állás szerint két meccsel kevesebbet játszottak.

NB I, 14. forduló

Paksi FC-Diósgyőr 4-1 (Könyves 11., Mezei 21., Szabó J. 27., Hahn 80., ill. Pozeg Vancas 54. - 11-esből)

Paksi FC: Szappanos (Simon B., 83.) - Szélpál, Kinyik, Szabó J. - Kovács K., Papp, Windecker (Horváth K., 61.), Mezei, Osváth - Hahn (Pesti, 84.), Könyves (Haraszti, 70.).

Diósgyőr: Odyntsov (Sentic, 23.) - Szatmári, Chorbadzhiyski, Vallejo, Stephen - Lukács (Pernambuco, 46.), Franchu (Bokros, 46.), Holdampf, Pozeg Vancas, Acolatse (Kampetsis, 75.) - Edomwonyi

Az edzői értékelések az alábbi cikkünkben olvashatók.

Bognár: "Azért játszatjuk a fiatalokat, mert a támogatás ehhez van kötve", Kuznyecov: "Nem kért azonnal cserét, így hogy cseréljem le?"
Így látta Bognár György és Kuznyecov Szergej a Paks-DVTK (4-1) NB I-es bajnokit.
Marquinhos
A mexikói élvonal egyik élcsapata, az UNAM Pumas ismét harcba szállhat Marquinhosért.
Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.