Fotó: ztefc.hu

NB I: Bognár István remek duplájára kétszer válaszolt a ZTE - videó

2-2-s döntetlennel ért véget a ZTE és az MTK Budapest bajnokja vasárnap, az OTP Bank Liga 24. fordulójának zárómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. március 10., vasárnap 21:56
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 10., vasárnap 21:56

A kiesőhelyen telelő ZTE ugyan remekül kezdte a tavaszt, de a legutóbbi 2 tétmeccsét elvesztette. Márton Gábor csapatának az ellen az MTK ellen kellett volna javítania, amelynek szintén nagy szüksége lett volna a győzelemre.

A vendégek sokkal jobban is kezdték az összecsapást a kapu előtt, a kimaradt ZTE-lehetőségeket követően Bognár István a 26. percben Antonov visszagurítása után Bognár István 22 méterről lőtt gyönyörűen a bal felső sarokba (0-1). Az MTK karmestere néhány perccel később megduplázta csapata előnyét: Safronov hibája után Molnár passzolt Bognár elé, aki az ötösről a jobb sarokba terelte a labdát (0-2).

Alighanem alapos fejmosást kaphattak Márton Gábortól a ZTE játékosai, akik alig néhány perc alatt egyenlítettek is. Az 52. percben Hadida jobb oldali szabadrúgása után Csóka fejelt a kapuba úgy, hogy Demjén csak beleérni tudott a labdába, védeni már nem (1-2). Nem sokkal később Hadida labdaszerzését követően Szendrei középre passzolt, a csereként beállt ferencvárosi kölcsöncsatár, Gruber három cselt követően lőtt a bal sarokba (2-2).

A folytatásban felváltva kerültek veszélybe a kapuk, hol Dombónak kellett nagyot védenie, hol Kádár mentett óriásit, de újabb gól már nem született. Összességébnen fordulatos és igazságosnak mondható döntetlen született Zalaegerszegen.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

ZTE - MTK Budapest 2-2 (Csóka 52., Gruber 54., ill. Bognár I. 26., 33.)

ZTE: Dombó - Várkonyi, Szafronov, Csóka - Szendrei, Bedi, Sankovic, Kiss B. (Gruber, 46.), Mim - Mance (Sajbán, 89.) Croizet (Hadida, 46.)

MTK: Demjén - Nagy Zsom., Kádár, Hej - Varju, Kata, Bognár I., Kosznovszky, Antonov (Kovács P., 90.) - Németh K. (Jurina, 73.), Molnár M. (Stieber, 78.)

Paks - DVSC 1-1

Fehérvár FC - Ferencváros 0-2

NB II: A Vasas sem bírt el az idén verhetetlen csapattal, Pécsen repkedtek a piros lapok - eredmények
Véget ért ugyan az Ajka hat meccsen át tartó sikersorozata az NB II-ben, de a Vasas otthonában szerzett egy pont is felérhetett egy győzelemmel a vendégek számára. A Szeged az angyalföldiek pontvesztését is kihasználva közelebb lopózott a dobogóhoz.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.