Fotó: vasasfc.hu

NB II: A Vasas sem bírt el az idén verhetetlen csapattal, Pécsen repkedtek a piros lapok - eredmények

Véget ért ugyan az Ajka hat meccsen át tartó sikersorozata az NB II-ben, de a Vasas otthonában szerzett egy pont is felérhetett egy győzelemmel a vendégek számára. A Szeged az angyalföldiek pontvesztését is kihasználva közelebb lopózott a dobogóhoz.
Csakfoci.hu 2024. március 10., vasárnap 19:37
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 10., vasárnap 19:37

A Gyirmót 1-0-ra kikapott Kazincbarcikán, ezzel megszakadt kilenc mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó NB II 23. fordulójában. A kazincbarcikaiak egyetlen találatát Dobozi Krisztián szerezte a 74. percben, erre pedig nem tudtak válaszolni a vendégek.

A hazai pályán játszó Pécs büntetőből szerzett vezetést a BSVC ellen, amely emberhátrányban egyenlített. Ezt követően még két piros lapot kiosztott a pécsieknek a játékvezető (egyet Mátyus János vezetőedzőnek), de több gól már nem esett.

A Haladás gólgazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot, miután 3-2-re felülmúlta a hajrára megfogyatkozó Siófokot. (MTI / csakfoci.hu)

Merkantil Bank Liga NB II, 24. forduló:

Kolorcity Kazincbarcika SC - Gyirmót FC Győr 1-0 (Dobozi 74.)

Pécsi MFC - BVSC-Zugló 1-1 (Hudák M. 72., ill. Hidi P. 52. – 11-esből) - piros lap: Szekszárdi T. (PMFC, 51.), Krausz (PMFC, 76.), Mátyus (PMFC, 76.)

Soroksár SC - Tiszakécskei LC 1-0 (Varga Z. 51.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - HR-Rent Kozármisleny 2-0 (Papp 4., Bíró 50.)

Szombathelyi Haladás - BFC Siófok 3-2 (Kitl 13. – öngól, Rácz B. 23., Szijjártó 83., ill. Dénes 25., Kitl 61.) - piros lap: Varga B., (Siófok, 89.)

Vasas FC - FC Ajka 0-0

Hétfőn:

20:00: ETO FC Győr - Budapest Honvéd

Bombameglepetés: Az NB II-ben éllovas Szpari 2-0-ról, emberelőnyben kapott ki egy ollózós gól után
Az éllovas Nyíregyháza 2-0-ás vezetésről 3-2-re kikapott Budafokon vasárnap délután, a Merkantil Bank NB II 23. fordulójában.