Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu/

Bombameglepetés: Az NB II-ben éllovas Szpari 2-0-ról, emberelőnyben kapott ki egy ollózós gól után

Az éllovas Nyíregyháza 2-0-ás vezetésről 3-2-re kikapott Budafokon vasárnap délután, a Merkantil Bank NB II 23. fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. március 10., vasárnap 16:33
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 10., vasárnap 16:33

A nyíregyháziak már 27 perc után két góllal vezettek (a második gól előtt egy 11-est is elrontott a Szpari, de a Budafok is elhibázott egy 11-est a 8. percben), majd a hazai csapat szépített, de a 30. percben emberhátrányba került.

A budafoki piros lap nem adott lendületet a nyírségieknek, a házigazda még a szünet előtt egyenlített Zsóri ollózós góljával, majd a 91. percben a győztes találatot is megszerezte. A 92. percben egy kipattanóra aztán a nyíregyházi Kovácsréti érkezett, hatalmas erővel a felső lécet találta el, majd a gólvonalra pattant a labda, a játékvezető szerint pedig nem volt bent a kapuban.

A sereghajtó Mosonmagyaróvár eközben egyre reménytelenebb helyzetbe kerül, a Csákvár elleni hazai vereséget követően maradt a kiesőjelölt  7 pontos lemaradása a tabella alján.

Merkantil Bank Liga NB II, 24. forduló:

Budafok - Nyíregyháza Spartacus 3-2 (Kovács 29., Zsóri 47., Oláh 91., ill. Baki 18., Gresó 27.) - piros lap: Nagy (Budafok, 30.)

Mosonmagyaróvár - Csákvár 0-1 (Szakály 44.)