Fotó: vasasfc.hu

NB I: Az Újpest nyerte meg a 102 perces kiesési rangadót

Csoboth Kevin 47. percben született góljával 1-0-ra győzött vasárnap az Újpest a Vasas otthonában, az OTP Bank Liga 19. fordulójának alsóházi rangadóján.
Dudás Gábor 2023. február 12., vasárnap 19:29
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 12., vasárnap 19:29

Finoman fogalmazunk, ha azt írjuk, nem épp a látványos játék dominált az első félidőben. A két csapat becsülettel gyűrte egymást, a küzdelemre nem lehetett panasz, de mindkét gárda az óvatosságot helyezte előtérbe. Erről árulkodik egy fontos statisztikai mutató is: az első játékrész első és egyetlen kaput eltaláló lövését a 41. percben jegyezhettük fel, azt is a lilák balbekkje, Antonov "követte el", és korántsem egy tudatos akció végén.

Az Újpest-szurkolók egyébként egy számukra alighanem pocsék hírt is kaptak a meccs előtt: mint kiderült, két meghatározó magyar játékosuk - az eddigi csapatkapitány, Csongvai Áron, illetve Katona Mátyás - eladásáról tárgyalnak a lila-fehérek (minden bizonnyal a MOL Fehérvárral), így ők már nem kaptak lehetőséget Angyalföldön.

Az előzmények láttán kissé meglepő módon, de gyorsan vezetést szerzett az Újpest a szünet után.  A 47. percben, Antonov nagyszerű labdájával Csoboth indult meg, balról befelé húzott, majd a védőket és a kapujából is kilépő Uramot is megelőzve a kapuba lőtt. A VAR is vizsgálódott, de érvényesnek ítélte a találatot (0-1).

Próbált rákapcsolni a Vasas, amelynek edzője, Kondás Elemér Radót és Holendert is pályára küldte, utóbbi pedig képes is volt veszélyt kelteni, az ő nevéhez fűződött a hazaiak első kaput eltaláló lövése is a 66. percben.

A 73. percben Radó is próbálkozott, egy remek Hinora-beadás után a támadó lövését Hall és Banai együttes erővel hatástalanította.  A 82. percben aztán óriási egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a piros-kékek: Diaby röviden kifejelt labdáját 16-ról vágta a jobb oldali kapufára Berecz, hogy aztán a kipattanót az ötösről, ajtó-ablak helyzetben vágja az üres kapu fölé Holender.

A Vasas újabb esélyt kapott az egyenlítésre azzal, hogy 8(!) perces hosszabbítást jelzett a játékvezető. A maratoni ráadás felénél Mudrinski óriási lehetőséget puskázott el, amikor a kapujából kissé feleslegesen kimozduló és cselezgető Uram hibája után nem lőtt az üres kapuba.

A végén volt még némi kakaskodás a kispadoknál, a hosszabbítás pedig összességében a 12 percet is túllépte (az első félidő extrájával együtt), amikor a bíró lefújta a vendégek 1-0-s sikerével véget ért találkozót az Illovszky Rudolf Stadionban. A lila-fehérek ezzel kimozdultak a kiesőzónából és felléptek a 9. pozícióba.

OTP BANK LIGA. 19. FORDULÓ:

Vasas FC - Újpest FC 0-1 (Csoboth 47.)

Vasas: Uram - Szivacski, Otigba, Iyinbor (Hegedűs J., 84.), Ódor (Deutsch L., 84.) - Berecz, Márkvárt (Holender, 64.), Hidi - Hinora, Novothny (Feczesin, 75.), Zimonyi (Radó, 46.)

Újpest: Banai - Pauljevic, Diaby, Hall, Antonov - Boumal, Jakobi (Simon K., 70.) - Varga B. (Antzoulas, 75.), Szabó B., Csoboth (Jevtovski, 79.) - Mudrinski

Puskás Akadémia - ZTE 1-0

NB I: Ezért lett nagyon ideges az Újpest edzője, Felcsúton a játék színvonala kapott egy pofont - értékelések
Így látta a négy szakvezető a két vasárnapi bajnoki mérkőzést a Pancho Arénában, illetve az Illovszky Rudolf Stadionban. Edzői értékelések az NB I-ből.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.