Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Az Újpest emberelőnyben sem tudta legyőzni a Lokit és megint veszélyes helyre került

Hiába alakított ki több lehetőséget és játszott mintegy félórát emberelőnyben, az Újpest végül csak 1-1-s döntetlent tudott hazai pályán játszani a DVSC-vel, így közel maradt a kiesőzónához az NB I-ben.
Dudás Gábor 2023. március 5., vasárnap 20:26
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 5., vasárnap 20:26

A Loki kezdett aktívabban, de mintegy 10 perc után az Újpest is veszélyeztetett, igazán nagy helyzet azonban egyik kapu előtt sem alakult ki. A debreceni vezető gólhoz nem is kellett ziccer: Kyrzidis jobbról érkező beadására Pauljevic érkezett rendkívül szerencsétlenül és a saját kapujába passzolta a labdát. Öngól (0-1)!.

A 25. percben az igen agilisan futballozó Csoboth lövését csípte el Milosevic, hogy aztán a másik oldalon Hall mentsen nagyot Dzsudzsák kísérleténél, amely már túljutott az újpesti kapuson. A folytatásban Dzsudzsák vizespalackot kapott az újpesti drukkerektől egy szögletnél, a másik oldalon pedig Mudrinski fejjel kínálta meg a Loki kapusát, de megint védett Milosevic.

A 37. percben egyenlített az Újpest: egy eladott Manrique-labda után Mudrinski elé került a játékszer, a szerb csatár pedig 12 méterről, laposan a hálóba lőtt (1-1).

A lelátón töbek között Marco Rossi szövetségi kapitány és az Újpest volt edzője, Nebojsa Vignjevic is nagy csatát láthatott a folytatásban. A kényszerűségből jobbhátvédet játszó Varga Józsefet sokadjára megtréfáló Csoboth alakította ki az első helyzetet, de jó beadása után Mudrinski nem talált kaput 9 méterről.

Az 58. percben megint Csoboth adott be és ezúttal Mudrinski is pontosabban célzott, ám közeli kísérletét bravúrral védte Milosevic.

A 60. percben úgy tűnt, végzetes fordulat állhat be a Loki számára: Csoboth lépett volna ki egyedül a kapuval szemben, amikor Manrique lerántotta. Karakó játékvezető egyből kiállította a debreceni játékost.

Az emberelőnybe kerülő lilák domináltak innentől kezdve a mezőnyben, de akár a Loki is megszerezhette volna a győztes gólt. Például Lagator vagy Loncvar közeli fejesénél - mindkétszer Nikolic volt a helyén. A másik oldalon Kruscic csatába dobta a hosszú sérülés után hazai pályán is visszatérő Croizet-t, valamint a napokban igazolt Mörschelt is, de nem ők, hanem Antonov járt talán a legközelebb a győztes gólhoz, ám a 89. percben 23 méteres szabadrúgása - ha centikkel is, de - elkerülte a kaput.

Végül maradt az 1-1, aminek a látottak fényében inkább a DVSC örülhet, a kiesés ellen harcoló és a végére edzőjét elveszítő Újpestnek kevés az egy pont, pláne azok után, hogy több helyzete volt, mint ellenfelének.