Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Az Újpest 3 perc alatt lerendezte a mindent kihagyó Vidit - 134 nap után nyertek otthon a lilák

Az előjelek alapján mindenképpen meglepetésre az Újpest komoly tartást mutatva és némi szerencsével legyőzte a Fehérvárt (2-0) az OTP Bank Liga 23. fordulójának zárómeccsén.
Dudás Gábor 2024. március 3., vasárnap 20:57
Szerző: Dudás Gábor 2024. március 3., vasárnap 20:57

Miután az Újpest múlt vasárnap egy ötöst kapott hazai pályán, az FTC-elleni derbin, még vezetőedzőjét, Mészöly Gézát is elveszítette legalább egy hónapra a tréner rasszistának minősített kijelentése miatt. Így a Vidi ellen a kispadról ugyanúgy Víg Péter assziszensedző irányított, mint a hétközi, Paks elleni kupameccsen.

Eközben a dobogós helyekért hajtó Vidi az előző fordulóban meglepően nagy pofonba szaladt bele Diósgyőrben. de jobban kezdett Újpesten. Az első félidőben több helyzet volt, mint vendéglátójának, elsősorban a lécet is eltaláló Gradisar járt az élen a lehetőségek elpuskázásában. A lilák a félidő hajrárában jártak a legközelebb talán a gólhoz, de Ambrose lövését kiütötte Tóth Balázs.

A fordulás után az első játékrészben is remekül védő Banai hárított volt csapattársa, Katona lövésénél, majd a 63. percben már megrezdült az újpesti háló, de előtte a kapuba találó Gradisar már szabálytalankodott Keitával szemben.

A 74. percben Christensen 22 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, Banai vetődve védett, de épp Stefanelli elé, aki mintegy 4 méterről a bal oldali kapufát találta el.

A Vidi helyzetei kimaradtak, de az Újpest belőtte azokat. A remekül cserélő lilák Tajti látványos góljával kerültek előnybe a 75. percben (1-0), majd három perccel később Csoboth szolgálta ki remekül balról Ambrose-t, aki a kapuba passzolt (2-0).

Sőt, még nagyobb is lehetett volna a különbség az Újpest javára, de Tajti 11-esét kivédte Tóth a 88. percben, majd Simon kipattanójánál is bravúrt mutatott be.

Így 2-0 lett a vége, az Újpest komoly tartást mutatott azután, hogy a derbit és edzőjét is elveszítette, ráadásul kiesett a Magyar Kupából is. Igaz, ehhez kellett az is, hogy a Fehérvár mindent kihagyjon a Szusza Ferenc Stadionban.

A Megyeri útiak 2023 októbere és 134 nap után nyertek újra hazai pályán.

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Újpest – Fehérvár FC 2-0 (Tajti 75., Ambrose 78.)

Újpest: Banai - Antsoulas, Keita, Koburi - Tamás K. (Simon K., 80.), Mörschel, Mack, Radosevic (Csoboth, 67.), Doka (Pauljevic, 67.) - Ambrose (Ganea, 84.), Ljujic (Tajti, 67.)

Vidi: Tóth B. - Serafimov, Spandler, Gergényi - Bese (Pető, 79.), Christensen, Sigér, Katona M. (Karamoko, 79.), Schön - Stefanelli (Berki, 87.), Gradisar

Ferencváros – Kecskemét 2-0

MTK Budapest – Paksi FC 0-2

Megérdemelte Mészöly a súlyos eltiltást a "fekázós" nyilatkozata miatt? - ez lett volna a helyes döntés a Csakfoci-olvasók szerint
A legtöbb szavazatot az a válaszlehetőség kapta, hogy nem volt rossz szándék az Újpest-edző nyilatkozatában, nem kellett volna büntetést kiszabnia az MLSZ-nek.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.