NB I: A Fradi egyik légiósa is bekerült Bognár csapatába - itt a forduló válogatottja

Az NB I 16. fordulóját követően is összeszedtük, mely játékosok teljesítettek a legjobban honlapunk megítélése szerint.
Csakfoci.hu 2023. december 11., hétfő 18:00
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 11., hétfő 18:00

Szappanos (Paks) - Kinyik (Paks), Serafimov (Fehérvár), Medgyes (ZTE) - Thiam (MTK), Szabó B. (Paks), Papp (Paks), Marquinhos (Ferencváros), Nagy Zs. (Puskás Akadémia) - Könyves (Paks), Colley (Puskás Akadémia)

Komoly szerepe volt abban, hogy legyőzték a Fradit. Több nagy védést is bemutatott, előbb Civic bombáját nyomta fölé, aztán lábbal mentett egy kapu előtti kavarodás után, de Marquinhos két próbálkozását is hatástalanította.

Kinyik Ákos (Paks)

Földön és levegőben is verhetetlen volt, több nagy mentést mutatott be, ha kellett kisegítette a társait.

Nikola Serafimov (Fehérvár)

Mivel a Mezőkövesd sokat támadott, volt dolga bőven, de remekül oldotta meg a feladatát. A második félidőben bemutatott egy hatalmas szerelést, amivel megakadályozta, hogy Drazic helyzetbe kerüljön.

Medgyes Sinan (ZTE)

Jól segítette a támadásokat, pontosak voltak a beadásai. A hajrában egy rosszul kifejelt labdát vágott 18 méterről a bal alsó sarokba, egy pontot megmentve ezzel a Zalaegerszegnek.

Khaly Thiam (MTK)

Akkor lőtt gólt, amikor az MTK passzív volt, mivel a védelemből nem kapott kellő támogatást a középpályássor. Szünet után azonban feljavultak az egyéni teljesítmények, ő is átlag feletti produkciót nyújtott.

Szabó Bálint (Paks)

Kényszerűségből állt be az első negyedóra végén Hahn sérülése miatt, de kreatív játékával kulcsszerep volt a paksiak győzelmében. A 11-esnél magára vállalta a felelősséget és nem remegett meg, magabiztosan értékesítette a büntetőt.

Papp Kristóf (Paks)

Ahogy a Paks, úgy ő is remek őszt produkál. Ezúttal is sokat dolgozott a középpályán, a meccs elején pedig egy fejessel megszerezte a vezetést csapatának.

Marquinhos (Ferencváros)

Hetek óta a Fradi legjobb formában lévő játékosa. Lőtt egy szép gólt, de a második gólban is komoly szerepet játszott, hiszen ő adta középre a labdát, amely után Varga fejesét még védte Szappanos, de a duplázást Lisztes bevágta.

Nagy Zsolt (Puskás Akadémia)

Felépülése után gyorsan összeszedte magát és újra válogatott formában futballozik. A meccs embere volt a duplájával.

Könyves Norbert (Paks)

A 15. percben szemfülességének köszönhetően kettőre növelte előnyét a Paks: Aaneba röviden adott haza, amire lecsapott és nem kegyelmezett Dibusznak.

Lamin Colley (Puskás Akadémia)

A félidő közepén jól lépett ki és értékesítette a ziccerét. Szünet után a második gólt megelőzősen sarokkal passzolt Levinek, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Nagyot.

A forduló edzője: Bognár György (Paks)

A kétgólos vezetés tudatában okosan védekeztek, sőt, 2-0 után meccslabdájuk volt, Mezei szabadrúgása azonban kifelé pattant a kapufáról. A Fradi nyomása miatt érezhető volt, hogy nem ússzák meg kapott gól nélkül, de a győzelem nem forgott komoly veszélyben.

A forduló cseréje: Stieber Zoltán (MTK)

Volt egy veszélyes szabadrúgása, amit még bravúrral védett Megyeri, aztán egy szépségdíjas góllal eldöntötte a meccset.

Ilyen sem mostanában volt: A Vidi az élről, az Újpest utolsóként, a Fradi majdnem kieső formában vág neki a hajrának
A Fehérvár, Paks, MTK hármas szárnyal az elmúlt időszakban, míg Újpesten és a Fradinál inkább rá se néznének a formatabellára.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.